Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Ford Focus I 1.6 2003r. - LPG

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie Ford Focus I 1.6 2003r. - LPG

Witam Wszystkich!
    Chciałem zapytać się Was jak sprawdzają się instalacje LPG w Fordzie Focusie 1 generacji (2003 rok) i z silnikiem 1.6?
    Mam nadzieję, że podpowiecie mi jaką instalacje warto założyć, jakie są tego skutki (awarie itp.) i jak samochód sprawuje się w codziennej eksploatacji.
    Z góry wielkie dzięki!
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez marcinC93 ; 10-08-2008 o 15:14

Awatar slider
    Auto
    Ford Focus I

Domyślnie

Posiadam w swojej foczce sekwencje i póki co żadnych większych problemów z nią nie mam. Fakt, że ja posiadam silnik 2.0, który podobno najlepiej znosi gazowanie, ale ludzie jeżdżą też na 1.6 czy 1.8 i nie narzekają. Proponuje Ci wejść na forum focusa tam znajdziesz pełno informacji na ten i pełno innych tematów.

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

Dzieki bardzo! Nareszcie ktos cos konkretnego mi napisal!
    Juz myslalem ze sie nie doczekam!
    SLIDER- bylbym wdzieczny gdybys przeslal mi link do tego forum, gdyz nie wiem ktore forum masz na mysli. Z gory dziekuje i sory za klopot
    P.S.
    Jak dlugo jedzis swoim Focusem? Mógłbys napisac mi cos o jego niezawodnosci i slabych punktach?
    Pozdrawiam!

Awatar slider
    Auto
    Ford Focus I

Domyślnie

Focusa posiadam ponad miesiąc więc nie jest to zbyt długo ^^ Ale zrobiłem nim już ponad tysiąc km więc coś mogę powiedzieć:

PLUSY:
    - układ kierowniczy (wcześniej jezdziłem zaifrą A, nie ma porównania)
    - zawieszenie (jak dla mnie dobry kompromis między sportem/komfortem)
    - design (wciąż przyciąga wzrok mimo wieku ^^)
    - wielka frajda z jazdy
    i wiele innych

MINUSY (niestety):
    - słaba blacha (mam już niewielkie oznaki rdzy (99r) i trzeba będzie je po zimie zwalczyć)
    - nie jest to wielki problem, ale imo wolno chłodząca klima (w porównaniu do zafiry) być może to tylko mój kaprys hehe
    - czasem troche haczy wsteczny, trzeba jeszcze raz wysprzęglić
    więcej nie pamiętam, ale w każdym razie + tego auta biją jego minusy na głowę Napewno będziesz zadowolony jeśli będziesz dbał o furke.

Link poszedł na PW Pozdrawiam

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

Dzieki wielkie! Bardzo mi pomogłes!
    Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!

Awatar Czemek
    Auto
    Ford Transit 110 T300

Domyślnie

MINUSY (niestety):
    - słaba blacha (mam już niewielkie oznaki rdzy (99r) i trzeba będzie je po zimie zwalczyć)
    Focusy z 99r miały wadę fabryczna związaną z pękaniem pasty na zgrzewach gdzie pojawiały sie ogniska korozji, sam miałem ten problem z poprzednim focusem.

Co do minusów tego samochodu, zdarza sie iż czasem woda lubi sie po prostu przedostać pod wycieraczkę pasażera do wewnątrz samochodu poprzez filtr klimatyzacji umieszczony w podszybiu z prawej strony gdyż umieszczona tam plastikowa rynienka nie nadąża odprowadzać wody przy większych ulewach. Co zdarzyło mi sie po wymianie filtra od klimy.

Awatar slider
    Auto
    Ford Focus I

Domyślnie

U mnie póki co rdza dopadła kanty drzwi (tył), leciutko nadkola tylne i progi mimo plastiku i na łączeniach (zawiasach) klapy bagażnika. Wycena za zrobienie wszystkiego ok. 1500zł... o ile nie wyjdzie nic zimą dodatkowo.

Awatar Czemek
    Auto
    Ford Transit 110 T300

Domyślnie

Dokładnie kanty drzwi u mnie było to samo i dodatkowo jeszcze tylna klapa, pojechałem na serwis i powiedzieli mi ze nie mam przeglądów na lakier i niestety mi nie uznają

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

A ja nie mam zadnej rdzy Wogole trafilem na bardzo zadbany samochod (z niemiec) z przebiegim ok.51000 tys.km., no teraz prawie 60000 tys. (i przebieg wydawal mi sie.....troche zacofany, ale ASO Forda sprawdzili na kompie i jest super). Poza tym sprawdzilem podwozie i wszystko wygląda jakby dopiero z salony wyjechał. Ogólnie super (cewka raz siadla zaplonowa, pojechalem do ASO, nie spytalem cene i po wszystkim mi 700 stowek zaspiewali ) Poza tym jestem happy i mam nadzieje ze tak bedzie dalej i tego samego Wam życze
    P.S.
    Nie kupujcie ALUFELG 17"... ja kupilem razem z wozem i wygląda super, ale jak sie jedzie po typowych polskich drogach :neutral: .......
    Na przedniej juz mam z 2/3 male wgięcia...
    Pozdrowionka...

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Osobiście uważam że nie ma większego sensu zakładać instalację do Focusa. Z silnikiem 1,6 auto pali około 7 litrów benzyny na 100...
    No replacement for displacement

Uprawnienia umieszczania postów