Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Toyota Land Cruiser 120 diesel

Awatar luk
    Auto
    zmieniam

Domyślnie Toyota Land Cruiser 120 diesel

Jestem zainteresowany kupnem nowej Toyoty Land Cruiser 120 z silnikiem diesla w wersji 5 drzwiowej..

Podobają mi się tego typu samochody jak LC120, Pajero, Discovery3, Pathfinder.
    Wydaje mi się, że w tej chwili toyota lc120 w porównaniu do konkurencji jest w korzystnej cenie. Nówkę z wyposażeniem standardowym (luna - taka wersja mi odpowiada) można kupić za około 139 tys. brutto.

Potrzebuję duży wygodny samochód dla 5 osobowej rodziny, dobry w terenie i na szosie, który zarazem będzie reprezentacyjny.

Land Cruiser 120 produkowany jest od pięciu lat. I tutaj mam konkretne pytanie:
    Czy jest taka "opcja", że w 2009 roku ten model przejdzie face lifting albo zostanie całkowicie zmieniony ? Czy może wstrzymać się z zakupem ?

Przy okazji proszę użytkowników toyoty lc120 o charakterystykę - jak się spisuje, czy jest awaryjna, czy droga w eksploatacji, ile średnio pali, jak radzi sobie w terenie, itp. Mimo popularności tego modelu na polskich drogach, w internecie znalazłem niewiele.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

generalnie to 120tka już chyba miała lifting... albo to mnie się coś popieprzyło :P no LC120 t jest dobre auto dla twoich wymagań, może nie jest tak reprezentacyjne jak np Audi Q7 ale za to ma bardzo atrakcyjną cenę (to m.in. dlatego, że na rynku jest od niedawna LC z innej serii - 200). U mnie kilku ludzi swego czasu jeździło LC120 i nie narzekali, może oprócz tego, że diesel nieco głośny i na dolnych obrotach przymulony, ale tak to bardzo dobre auto - niezawodne, całkiem dobre w terenie (choć do prawdziwego terenu potrzeba modyfikacji, ale z drogi można zjechać bez obaw nawet serią), wygodne.. imo to dobry zakup ;-]
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Witam.
    Napiszę co nieco o tej Toyotce,ale tylko jeśli chodzi o jazdę itp.
    Ja jechałem 3.0 d4d w automacie(wersja za prawie 200tys).
    Od początku...
    Wsiadasz do auta-miejsca z przodu sporo,materiały dobrej jakości a podgrzewane skórzane fotele-wygodne.Nie ma problemu z zajęciem (odpowiedniego) miejsca za kierownicą.Wszystko pod ręką i łatwo dostępne.Siedzi się wysoko.
    Z tyłu-miejsca troche mniej,ale też wygodnie.Przyciemniane szyby izolują od słońca i gapiów.
    Ok,czas na jazdę,odpalam silnik i...klekot-wiadomo-zimny diesel o dużej pojemności.Podczas postoju tylko lekko go słychać,potem bardziej.Ale generalnie mi to nie przeszkadza(lubi charakterystykę diesla).Ustawiam temperaturę klimy,skrzynia -"jodełka",jak w Mercach- na D i gaz.
    Mimo wagi auta,173 koniki dają sobie rade zadziwiająco dobrze-wysoki moment obrotowy pozwala sprawnie się poruszać.
    Najpierw-trochę jazdy po mieście-układ kierowniczy daje dobre wyczucie i także dzięki niemu auto(długość 4,7m) jest zwrotne.Mimo napędu na 4 koła nie przenoszone są żadne drgania na kierownicę.5cio biegowy automacik zmienia biegi bez najmniejszych szarpnięć,zgrzytów itp.Hamulce też wykazują się wysoką sprawnością.Zawieszenie(o nim jeszcze później pare słów) bardzo dobre na polskie drogi-dziur praktycznie nie czuć.
    W między czasie klima dość sprawnie chłodzi wnętrzę a podgrzewanie foteli jednocześnie grzeje tyłek ,a sprzęt audio umila podróż.
    Na zakrętach (a nawet nawrotach) przy gwałtownym dodaniu gazu auto pewnie się zachowuje,dzięki napędowi 4x4,tył nigdzie nie ucieka itp.-sprawdzone na śniegu.
    Silnik szybko się nagrzał i odrazu znacząco spadł poziom hałasu w środku-np. na niskich obrotach praktycznie nic już nie słychać.
    Wyjazd na trasę i odrazu gaz,kick down i auto wyrywa do przodu.Nawet nie zorientowałem się kiedy miałem 160 na blacie-zupełnie nie czuć prędkości.I tu wracamy do tematu zawieszenia-już przy 120 w zakręcie Toyotka się dość mocno przechyla ale...zawieszenie można usztywnić magicznym przyciskiem "Sport"-myślę sobie-nie wiele da w takiej krowie...130-zakręt i...nic,nadwozie pozostało niewzruszone!To mi się naprawde podoba.
    Skrzynia-wrzucam 4 bieg(a raczje blokade 4tego biegu)-redukcja jak przy kick downie następuje odrazu,ale nie trzeba tego łączyć z maksymalnym wciśnięciem gazu-poprostu-jadę,wrzucam 4kę,obroty idą w górę i już mamy do dyspozycji tylko 4 biegi.
    Silnik na trasie bardzo dobre daje sobie radę,z wyprzedzaniem nie ma problemów.Jedyne co mnie wkurzało (ale to norma w dieslach) -dość wczesny koniec obrotów,przy ok. 4200 koniec zabawy-za wcześnie jak dla mnie,ale do normalnej jazdy w zupełności wystarcza ten zakres.
    Na koleinach auto przez swoje opony (265) troche rzuca,ale jest jak najbardziej do opanowania.
    No i to byłoby na tyle...
    Aha-wszystko okupione dość niskim spalaniem(automat,klima)-w mieście około 11,5-12 litrów,trasa jakieś 8-9.
    Wg mnie auto jak najbardziej godne polecenia,zwłaszcza w połączeniu 3.0 D4D+automat!
    Pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów