Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Usuwanie drobnych wgnieceń na karoserii

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie Usuwanie drobnych wgnieceń na karoserii

Po pamiętnym Sierpniowym Gradobiciu na Śląsku byłem lekko załamany, ponieważ dach mojego samochodu został solidnie "przechrzczony".
    Pierwsze kilka dni po tym wydarzeniu szukałem jakichkolwiek metod na usunięcie małych, prawie niewidocznych, wgłębień na lakierze.
    Tu z pomocą przyszedł mi AGENT (choć pewnie zrobił to dla żartów) i wkleił na forum link do aukcji na Allegro z pewnym urządzeniem które "wyciąga" niewielkie wgłębienia w lakierze. Jako że byłem zdesperowany postanowiłem sobie takie urządzenie kupić. Pomyślałem że jak kosztuje 40 zł to w przypadku niepowodzenia, strata będzie niewielka.
    Dzisiejszego dnia postanowiłem przetestować to cudowne, jak to przedstawiają w filmikach promocyjnych, urządzenie.
    W gąszczu wgłębień wybrałem sobie takie jedno samotne na skraju dachu.

Następnie skorzystałem z "pistoletu' podgrzewającego klej (element zestawu). Wgłębienie na dachu odtłuściłem specjalnym preparatem. Naniosłem podgrzany klej na stopkę wyciągającą z gwintem, którą natychmiastowo przykleiłem w odpowiednim miejscu. Pamiętałem oczywiście żeby lekko podgrzać wgłębienie (nie może być za zimne).

Po pięciu minutach (jest to czas niezbędny do odpowiedniego stwardnienia kleju) nałożyłem na stopkę z gwintem specjalny stelaż.

Następnie na gwint nakładamy specjalną nakrętkę która w założeniu powinna wyciągnąć przyklejoną stopkę, naprawiając jednocześnie uszkodzona dach.

Kręcimy nakrętką do momentu aż stopka odskoczy od dachu. Producent urządzenia oczywiście zapewnia że klej nie ma wpływu na lakier.
    Po zabiegu przeczyszczamy miejsce w celu usunięcia resztek kleju i........

....wszystko wygląda dokładnie tak samo jak przed wykorzystaniem tego "cudownego" urządzenia.
    A teraz rada:
    "Jak spotka cię taki problem to idź do SPECJALISTY"

Kupowanie takich urządzeń mija się kompletnie z celem bo nic nie da się tym zrobić. No chyba że ktoś ma jakiś super klej
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

ekstra.... może było jakiś mocniejszy klej wziąć? xd albo nie wiem... no jak widać rewelacja, nie dość, że wyciągnęło wspomnianą dziurę to i wszystkie inne xd

ja wiem! to jest po prostu urządzenie do Puga 206! (tam wgięty błotnik mechanik wypchnął mi... palcami)
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Moderator Awatar Emenems
    Auto

Domyślnie

Żeby nie było wątpliwości. Klej był elementem zestawu. A wypchnąć palcami nie za bardzo mogę bo nie chce demontować podsufitki.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

No widać nie bez powodu na liście aut nie było Alfy Romeo Szkoda gadać, kit ludziom wciskają :damn:
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    *

Domyślnie

Tak jak mówiłem od początku, lepiej darować sobie jakiekolwiek cudowne wynalazki do samochodów i iść do warsztatu.
    konto zamknięte

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

masz szczęście ze nie zrobiło jeszcze wgnieceń po bokach od stelaża ;p
    Ale jak ja bym to juz kupił to bym pewnie próbował w kilku miejscach powyciągać te wgniecenia. Może by sie z którymś udało?
    Dobrze ze klej nie zostawił śladów.

Moderator Awatar Emenems
    Auto

Domyślnie

Tak dla rozwiania wszelkich wątpliwości. Czynność "wyciągania" powtórzyłem 3-razy.

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Hmm.... jaki komentarz wystawiasz?

BTW, wydaje mi się że jeśli kupujesz od firmy to w ciągu 10 dni możesz oddać towar bez podawania powodu. Jednak ponosisz rzecz jasna koszty przesyłki.
    "Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia." - Warren Buffett

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

BTW... ja dodam że jest to jedna z metod używanych przez wyspecjalizowane zakłady... Ale niewiem czy nie jest stosowana głównie do aluminiowych masek...
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Moderator Awatar Emenems
    Auto

Domyślnie

To jest główna metoda do wyciągania wgnieceń. Tylko stelaż jest dużo większy, a klej specjalistyczny, dożo mocniejszy. Usunięcie jednego wgniecenia zajmuje specjaliście 40 minut i kosztuje ...(sic)...130 zł

Firmie co mi to sprzedała wystawiłem komentarz POZYTYWNY. Przecież oni tylko pośredniczą, a co do przesyłki i kontaktu nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Nie jestem do końca pewny, ale nie wiem jak by to urządzenie zadziałało przy większym wgnieceniu z większą ilością kleju.

Uprawnienia umieszczania postów