Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Hyundai i20 - silnik diesla 1.4 i 6-biegowa skrzynia?

Awatar thermano
    Auto
    Fiat Bravo Sport 1.9 MJ 150 KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Zużycie paliwa dla przykładu:

Toyota Yaris 1.4 D-4D 90 KM Prestige - 6,7/4,5/6,1
    Hyundai Getz 1.5 CRDi 88 KM - 7,3/5,1/6,2

Honda City 1.4 83 KM Sport - ,6/6,3/7,1
    Toyota Auris 1.6 Dual 124 KM VVT-i Premium - 9,9/7,1/8,3

Widzisz różnicę? Jak mi jeszcze raz napiszesz, że dieslowski 1.4 "pali nie wiele mniej jeżeli nie tyle samo" co benzyna 1.4 i 1.6, to osobiście Cię zbanuję!

Przez Twoje posty przemawia dzieciak, który nigdy nie miał styczności z jeżdżeniem samochodem, a już tymbardziej nowoczesnym turbodieslem. A mam nadzieję, że pojęcie masz...
    Moim zdaniem Dj Brabus ma rację . Mam 6 bieg i używam go często , bo auto pozwala nim jechac i nawet przyspiesza przyzwoicie . Wiem , że powiesz , że ja mam 150KM i 300Nm , ale ten i20 ma sporo momentu i jest sporo lżejszy , więc ta 6 - ka nie jest wadą . Zużycie paliwa spada drastycznie .

A co do downsizingu . Na papierze wygląda to sensownie , ale popytaj chłopaków ( a jest tu ich sporo ) którzy mają 1.4 T-Jety i usłyszysz 10 - 12 l/100 km . Popytaj nas , 1.9 MJ-owców i masz max. 7 - 8 jak się postarasz . Mała różnica ?
    " Jak pięknie się różnimy ..."

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Na trasie to jest uzasadnione ale kto kupuje taki samochód aby w trasy jeździć ?
    Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    W ogóle nie rozumiem Twojego toku myślenia. Dlaczego ludzie takimi autami nie mają jeździć w trasy? Co za herezje? Jak kupujesz Renault Clio/Fiata Grande Punto/Peugeota 207 itp. itd. i jak chcesz wyjechać z rodziną poza miasto, to co wtedy? Trzeba kupić większe auto? Zastanów się nad tym, co piszesz...
    No racja, ja swoją miejską puszką śmigam po całej Polsce i nigdy nie narzekalem. A jeśli w takim nowym autku typu GP/Yaris masz klimke to już w ogole można śmiało odbywać dalekie podróże.
    Co do klekotów w malych autach to od zawsze byłem zdania, że to wywalanie kasy w błoto, tym bardziej, jesli ktos uzytkuje samochód głownie w mieście. Placić 30 % więcej po to tylko, żeby "cieszyć" się z obrzydliwego klekotu, wydobywającego się spod maski? Czyste szaleństwo, jesli nie masochizm
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez thermano Zobacz posta
    A co do downsizingu . Na papierze wygląda to sensownie , ale popytaj chłopaków ( a jest tu ich sporo ) którzy mają 1.4 T-Jety i usłyszysz 10 - 12 l/100 km . Popytaj nas , 1.9 MJ-owców i masz max. 7 - 8 jak się postarasz . Mała różnica ?
    Ale TJ to benzyniak chyba
    Podpytaj uzytkowników 1.8T to może i 20 usłyszysz...
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Mój kumpel ma Getza 1,4 (90KM) i najniższe spalanie jakie mu wyszło to było bodajże 5l, a tak to mu pali 5-6 l benzyny...Ma 5 biegów, i jeżdżąc z prędkościami powyżej 150km/h czuć, że brakuje 6 biegu, a przełożenia są krótkie, bo np. po przełożeniu biegu z 3 na 4 obroty spadają tylko o 200obr/min... ale testowane na autostradzie 190km/h leci z 3 osobami na pokładzie...a na pusto to by i 200km.h pojechał...

Awatar thermano
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Ale TJ to benzyniak chyba
    Podpytaj uzytkowników 1.8T to może i 20 usłyszysz...
    No włąśnie o tym pisze . Downsizing na papierze obiecuje cuda a w praktyce jest 12 l . Czyli tak jak w wolnossącej 2.o l benzynie z tą mocą . Więc po co ?

Nie zrozumiałeś mnie chyba , więc

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

No ja nie rozumiem jak mozna 1.4TJ z 1.9MJ porównywac... jak chcesz cos do 1.4TJ przystawic o wiekszym litrazu to 1.8TSI lub 1.8T...
    1.9MJ sobie z 1.3MJ lub 1.4TDI porównuj...

Benzyna ma zawsze większe spalanie...
    1.4TJ palić będzie tyle co N/A 1.4 16V ale da znacznie wiekszą moc... Tak samo jak 1.9SDI i 1.9TDI czy 1.8T a 1.8 N/A... Turbo nie zwieksza spalania a moc uzyskiwaną z litra...

1.4TSI 170KM napewno nie spali więcej niz 1.8T czy 1.8TSI... albo 2.0FSI...

A dodajmy koszty ubezpieczenia... kwestie eko etc...

Porównaj jeszcze wage 2.0 a 1.4TSI... Charakterystyke... etc...
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar thermano
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    No ja nie rozumiem jak mozna 1.4TJ z 1.9MJ porównywac... jak chcesz cos do 1.4TJ przystawic o wiekszym litrazu to 1.8TSI lub 1.8T...
    1.9MJ sobie z 1.3MJ lub 1.4TDI porównuj...

Benzyna ma zawsze większe spalanie...
    1.4TJ palić będzie tyle co N/A 1.4 16V ale da znacznie wiekszą moc... Tak samo jak 1.9SDI i 1.9TDI czy 1.8T a 1.8 N/A... Turbo nie zwieksza spalania a moc uzyskiwaną z litra...

1.4TSI 170KM napewno nie spali więcej niz 1.8T czy 1.8TSI... albo 2.0FSI...

A dodajmy koszty ubezpieczenia... kwestie eko etc...

Porównaj jeszcze wage 2.0 a 1.4TSI... Charakterystyke... etc...
    pzdr
    Jak można porównać ? A co możesz porównać w modelu , który ma benzynę 1.4 T lub diesla 1.9T ?? Rozważałem kwestię spalania przy decyzji diesel czy benzyna . Co miałem wziąć z bravo ? 2.0 benzynę - skąd ?? Oczywiście , że można porównać - tym bardziej , że oba mają 150 KM !

I nie pisz , że 1.4 16V będzie palił tyle co 1.4 T bo zemdleję . Zapytaj użytkowników bravo/stilo 1.4 90 KM oraz 1.4 T-Jet 150KM . Bo jak palą tyle samo te auta to właśnie zachwiałeś zasadami zachowania energii

Też pozdro

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Przy większych mocach diesle się sprawdzają wyśmienicie.
    150 konny T-jet będzie łapczywy o wiele bardziej od 150 konnego M-jeta i akurat nawet mniejsza pojemność benzyny mu nie pomoże.
    Jak już ładnie ktoś powiedział turbina na sucho nie chodzi, a tym bardziej w benzynie gdzie obroty są wyższe, a sprawność silnika mniejsza.
    Jedynie dla upartego człowieka, który jest w stanie stosować eco-driving T-jet potrafi zachować umiarkowane zużycie paliwa na poziomie naprawdę niskim. Z doświadczenia jednak widać (po wypowiedziach użytkowników) T-jetem nie można jeździć powoli i niestety 10l to jest takie dobre spalanie w tym samochodzie.
    Co do wykresów (dziękuję b707) cudownie widać jak się rozwija moment w małych silniczkach. Powyżej jego maksymalnej wartości nagle mdleje ok 2 krotnie i moce rzędu 75-90 KM nie potrafią mu pomóc.
    W Jeep moment rozwija się zdecydowanie lepiej, a przynajmniej nie leci na łeb na szyję, a jeżeli spada (lub zaczyna się w niskich obrotach) to jest i tak sporo wyższy niż max w małych silniczkach).
    Za to w benzynie ślicznie widać, że moment nie spada niemal wcale przez cały zakres obrotów, a jedynie moc wzrasta. I to jest niepowtarzalna zaleta nieuturbionych małych benzyn - pierdzą sobie te kosiareczki ale przynajmniej nie ma prawa nam nagle zdławić samochodu, kultura pracy jest o wiele wyższa i ogólnie wygodniej się jeździ. Ze spalaniem wyższym trzeba się jednak zgodzić, ale do silnika 1.4 w leciutkim samochodzie nie jest tragicznie i te 6l można osiągać bez kłopotu. Ja nie widzę sensu ŻADNEGO kupowania silniczków t.diesla o pojemnościach rzędu 1.4 i mocach max 90KM.

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez thermano Zobacz posta
    Jak można porównać ? A co możesz porównać w modelu , który ma benzynę 1.4 T lub diesla 1.9T ?? Rozważałem kwestię spalania przy decyzji diesel czy benzyna . Co miałem wziąć z bravo ? 2.0 benzynę - skąd ?? Oczywiście , że można porównać - tym bardziej , że oba mają 150 KM !

I nie pisz , że 1.4 16V będzie palił tyle co 1.4 T bo zemdleję . Zapytaj użytkowników bravo/stilo 1.4 90 KM oraz 1.4 T-Jet 150KM . Bo jak palą tyle samo te auta to właśnie zachwiałeś zasadami zachowania energii

Też pozdro
    No to jaki cel ma porównywanie 1.4TJ z 1.9MJ...

Bo sorry ale z tego wynika :
    Że ma to podwazyc sens downsizing... Co jest idiotycznym argumentem BO ROPNIAK PALI MNIEJ i koniec...

I twierdzenie że 1.4TJ i TSI jest be bo twój 1.9MJ pali mniej mija się z celem... Gdybys miał 1.8TSI lub jakąś benzynke...

1.4TDI i1.3 MJ raczej nie powstają z myśla o dwonsizingu... a o małych autach... Duży litraz to duże ubezpieczenie podatki etc... Stąd potrzeba małych jednostek w małych autach... Czaisz?

Downsizing masz narazie w benzynach... gdzie w dużych autach jak Superb pojawiają się siniki 1.4TSI...

Jak będziesz jeździł 1.416V tak jak 1.4TJ to spali tyle samo... a moze i więcej... Zapoznaj sie z zasadami projektowania silników Turbo...

Silnik turbo uzysykuje moc [energie] poprzez sprezarke napędzana gazami wylotowymi... To nie jest kompresor obciżający silnik...

Dlatego też TDI pali tyle co SDI... a jak ciutek wiecej to wynika to z faktu ze korzystasz z dwukrotnie większej mocy...

Zresztą fizycznie nie możliwe jest wepchanie do małego 1.4 większej ilości paliwa iż do 2.0. Ciecz nie ulega kompresji tak [mocno/łatwo] jak powietrze...
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Awatar Tombar5
    Auto
    Micra K12

Domyślnie

Prosta tajemnica niskiego spalania w silniku np 1,4 TSI polega na tym żeby jeździć z obrotami w zakresie kiedy pracuje tylko machaniczny kompresor, jak wchodzissz wyżej i załacza się turbosprężarka to paliwko się leje strumieniami, szczególnie jak się ostro daje z kopyta przy przyśpieszaniu. W sumie jak w każdym innym aucie. To jest w końcu konstrukacja do zwykłych aut a nie wyczynowowych a w każdym mieście europejskim należy jechać 50km/h a w porywach 70 takie są przepisy i co zrobisz, nie stosujesz się płacisz, wybór należy do użytkownika. Przy oszczędnej jeździe a to nie są tatusiowate silniki zapeniam, spalanie niewiele przekracza to w TDI, serio, jak kto ma taki wóz niech zajrzy dokładnie do instrukcji, prospektów i sprawdzi.tą technikę. W rezerwie zawsze jest sporo kopyta nawet w 1,4 TSI 122KM. Kładę rękę pod noż że w mieście w Golfie wyjdzie 2 litry mniej niż w Fabii 1,6 16V, która po mieście bez prawie 9 nie chce się obejść.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów