Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 197

Wątek: Dni Otwarte - podziel się wrażeniami

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

Cóż, pora żebym i ja podzielił się wrażeniami z pierwszego kontaktu z Avensisem.

Pierwsza reakcja? O wiele lepiej niż na zdjęciach. W salonie stał kombiaczek w wersji Prestige na 17, zaś na zewnątrz sedan i dwa kombi. I tu pierwsza uwaga. W tym aucie minimum to felgi 17. Na 16 wygląda tragicznie, jeszcze gorzej niż obecny model. Na 18 to już ideał, ale powróćmy do tematu. Ponieważ do wnętrza ustawiła się kolejka zacząłem od bagażnika. I tu same pozytywy. Jest duży i ustawny, z wygodnymi schowkami wygospodarowanymi po bokach. Schowek pod podłogą jest większy niż w poprzedniku.

Dobra, ludzie sobie poszli, więc wsiadłem do środka. I tu kolejne zaskoczenie. Niesamowita transformacja. Na zdjęciach wnętrze wydawało się być podobne do obecnego - i tu wielka zmyła. Konsola została podniesiona, oraz umieszczona pod większym kątem. Wygląda świetnie, ergonomia też o niebo lepsza. Za skrzynią jest całkiem przyzwoity zamykany cupholder, zaś dalej znajduje się większy i ciekawiej zaprojektowany podłokietnik. Niby nic szczególnego a cieszy Kierownica... Bajka. Nie jest z gumowej skóry, jak w obecnym modelu. Klawisze są wygodne, a plastikowe wstawki na kierownicy wyglądają ciekawie. Klamka rzeczywiście jest niezbyt przyjemna, ale ja na to nie zwracam uwagi. A, jeszcze materiały. Jak dla mnie przyzwoite, chociaż gdzieniegdzie można by je poprawić.

Chwilę później udałem się na jazdę próbną. Dostępny był wagon z dieslem 2.2 150KM, w wersji Prestige, oraz sedan z benzyniakiem pod maską. Wybrałem diesla.

I tu zaczyna się nowy rozdział. Samochód prowadzi się o niebo lepiej - komunikacja między kierowcą a samochodem jest o wiele lepsza. Zawieszenie jest nieco twardsze, dzięki czemu samochód nie buja się tak w zakrętach. Silnik chodzi podobnie jak w poprzednim modelu, czyli ma solidnego kopa I kilka miłych drobiazgów. Dźwigienka kierunkowskazów jest wykonana z przyjemnego plastiku - nie tak jak w moim modelu z plastiku jak z lat 80. Do tego chodzi przyjemnie miękko. Przy codziennym użytkowaniu wygodna sprawa.

Wnioski? Zapomnijcie o dziadowozie. To auto naprawdę jest o wiele lepsze niż poprzednik, wystarczy się mu przyjrzeć z bliska, pomacać, pojeździć. Jak poprzednia generacja była tragiczna, tak nowy model jest (pomimo wielu wspólnych elementów) krokiem milowym dla Toyoty.
    Oppose and disagree
    Destroy demonocracy

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Dziadowozem jest i będzie.

Nie ważne jak dobrze jest zaprojektowana, chodzi i image jaki wokół siebie tworzy a co za tym
    idzie jak postrzegają to coś na ulicy.

Nie wchodzę do salonu Toyoty, bo bym tam usnął a Aurisem trochę polskę zwiedziłem i poza mega masakrycznie nudnym charakterem bądź jego absolutnym brakiem nic Toyotom zarzucić nie można.
    Dobre samochody, ale najnudniejsze obecnie.

Kia Pro_Cee'd budzi więcej emocji niż Auris
    VW też się przemógł i w końcu nie jest nudny.
    Toyota jakoś nie może
    Co więcej - widziałem Avensisa na żywo przed salonem, trochę się powpatrywałem i rzekłbym, że Auris jest dużo mniej nudnym samochodem.
    A to ostatczny gwóźdź do image'u Avensisa Kloca To Toi'a

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

Cóż, kwestia gustu.

Jak dla mnie Pro_Cee'd jest jednym z najbrzydszych kompaktów. Ot takie nudne wozidło. Auris nie jest zaprojektowany by podniecać człowieka. Spójrz ile ich jeździ. Coś to oznacza

A Avensis? gdzie przy Passacie masz tu nudę? Ciekawie pociągnięte reflektory, przyjemne przetłoczenia, elegancki tył, bez zadartego kupra.
    Doceń postęp

Nadal nie wiem gdzie ty tą nudę widzisz
    Oppose and disagree
    Destroy demonocracy

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Nie no, teraz to poleciałeś po bandzie
    Porównaj tego ociężałego kloca z nudnym wnętrzem do Mazdy 6...
    Albo nawet do Accorda czy Mondeo.

Nie będę katem ostatecznym i nie porównam Ave do Alfy 159, bo to byłoby poniżej pasa dla Avensisa

Passat jest nudny, ale mniej od tego. O CC nie wspomnę.
    Poza tym nigdy nie uważałem Passata za jakiś tam wzór w klasie

Nie wiem gdzie Ty widzisz tutaj coś "anty-nudnego".
    Ten samochód nie jest ładny, nie ma charakteru, nie ma za grosz finezji, powabności, lekkości i "tego czegoś".
    Jest tak nijaki, tak pustu charakterem czy jakimkolwiek czynnikiem, którym mógłby zachwycać nawet w najmniejszym stopniu, że nadaje się perfekcyjnie dla Grabarza, szczególnie wersja Trumnowóz

Nie wątpię, że jest równie dobrze skleconym dupowozem co Auris, ale nudnością nic go nie przebija - ludzie z pasją czy z własnym charakterem i osobowością ciekawszą niż sałatka ze śledziem tego nigdy dla siebie nie kupią mając pod nosem Mazde czy Mondeo

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Razor również Insignie uważa za totalną paść więc gust ma dość specyficzny.
    Oczywiście, że Avensis III nie jest jakimś cudem jeżdżącym ale zapomnijcie o poprzedniku, ten jest całkowicie lepszy pod każdym względem.

Razor pylnij się tym samochodem w przynajmniej wersji sol plus a dostrzeżesz jego zalety bo z daleka to se możesz oglądać ale samoloty na okęciu.

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Insignia, jak pisałem wcześniej przebija o dwie ( ścięte brzytwą ) głowy japońskich samurajów
    ToiToyotę Avensis III

Nie wiem czy wy naprawdę moglibyście to postawić obok Mazdy i Alfy i powiedzieć, że "nie jest nudny"

A że postęp się dokonał to nie wątpliwe, bo kto stoi ten się cofa i w końcu po to się klepie nowy model, żeby coś ulepszyć. I podkreślam dla niekumatych - ja oceniam teraz tylko styl a właściwie jego brak, bo technicznie Toyota stoi wysoko i tu nie ma dyskusji.

Edit

Żeby ocenić wizualnie samochód, nie muszę wchodzić do salonu, skoro on stoi przed nim na parkingu...chyba, że ten sprzed salonu to jest zły i gorszy od tego w środku. Ani razu tutaj nie napisałem o jakości plastików, bo ich nie dotykałem, ale ty zawsze się doczepisz do czegoś, czego nie zrozumiałeś...
    I nie ciągnij już...OT, dobra ?

I tak wg samurai, ty macałeś ten samochód, albo chociaz Aurisa, że tak mądrujesz ?
    Ostatnio edytowane przez Razor 77 ; 11-01-2009 o 22:39

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

Cóż, powiem Ci, że nie należę do "tych bezpłciowych" ale kupiłbym Avensisa. Tylko i wyłącznie z dieslem 2,2 w mocniejszej opcji.

Jeździłem wieloma autami, miałem Mondeo ST, jeździłem obecnym Mondeo, przejechałem się 6. Mazda może jest i ładna z zewnątrz, ale w środku.... Fantastic plastic Mondeo jest fajne, i tu rzeczywiście się zgodzę, że Toyota wygląda nieco gorzej. Do Paska CC nie ma co porównywać, a Alfa to bóstwo samo w sobie.

A, wybierając samochód na trumnowóz, raczej pokusiłbym się o coś mocno konserwatywnego, z taką dawką emocji jaką serwuje nam oglądanie cegły. Zdecydowanie wybrał bym poprzednią generację A6

Pozdrawiam
    Oppose and disagree
    Destroy demonocracy

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Mówisz o Mazda 6 drugiej generacji ?
    To czym ona się różni od poprzedniej to można ew. nazwać FL i zapewniam, że prędzej nazwę Mazde 6 II nudną niż Avensis III.

PS. Alfa to inna historia, nie polemizuję bo raczej nie znam ładniejszych samochodów na świecie.

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Zgubiłeś okulary ? Mazda 6 obecna stylistycznie nie ma nic wspólnego z poprzednią.
    Zupełnie nic ( ok, może komputer pokładowy ).

Ideał dla grabarza to poprzednia E klasa kombi - zobacz ile tego jeździ w domach pogrzebowych
    Ale, że czas źle wpływa na samochód, przy zmianie na nowy moga się pokusić o Avensisa - równie stypowaty samochód co pogrzeb Tyle w nim finezji i czynników fascynujących co w wykuwaniu nagrobków i dłuceniu trumien.

Eot samurai !

PS: ja się może wybiorę gdzieś, chętnie pośmigałbym nowym Scirocco
    Ostatnio edytowane przez Razor 77 ; 11-01-2009 o 23:03

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Będziesz tak bezmyślnie odbijał piłeczkę czy poprzesz to wreszcie jakimiś konkretnymi stwierdzeniami popartymi choćby oględzinami ?
    Zwiedź okoliczne salony i porównaj tegoroczne modele samochodów bo żyjesz jeszcze w renesansie i nie wiesz o czym piszesz - żadne zdjęcia nie oddają tego co widać u Toyoty, VW czy Renault. Teraz materiały w najtańszych wersjach są mniej więcej takie jak prestiż klasa w początkach XXIw.

Uprawnienia umieszczania postów