Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: KIA cee'd SW w Policji

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Jak dla mnie psy mogły by nawet na wrotkach jeździć albo rydwanach tudzież hulajnogach to nie zmienia faktu, że mają za dobrze.

Nie będę w tym temacie poruszać kwestii tego jak jeżdzą te durnie w nieoznakowanych samochodach po drogach krajowych/autostradach, bo to śmiech jest. Nie raz widziałem psów co sobie włączają dyskotekę tylko po to, żeby w korku nie stać albo śmigają po A1 Octavią ponad 180 nikogo nie ścigając (droga na lewym pasie pusta na conajmniej 700 metrów) a na wezwanie nie jechali, bo świateł nie było.

Propaganda psiej bandy w TVN Turbo to ułuda, prawda jest taka, że wiekszosc z nich wykorzystuje przywileje służące kundlom tylko dla nich samych. Wiadomo; kto ma większą miche ten może mieć więcej żarcia

Cee'd to dobry samochodzik, dla prewencyjnych/patrolowych w sam raz.
    Dobrze, że rząd nie wydaje na Volvo V70 etc. jak w Szwcji/UK np. bo to strata kasy i nic więcej

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

jak mnie smieszy jak ktos uzywa sformulowan "psy" "kundle" etc ;] a potem jak cos sie stanie to pierwsi leca z podwinietym ogonem na komende ;] mam znajomego w policji i nieraz opowiadal o cwaniakach, ktorzy smieja mu sie twarz, nawet go opluja, a po paru godzinach na dolku placza i chca dzwonic do mamy ;]

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

A co kolega wie o psiarni, moze sam jest policjantem?
    Bo ja mam w rodzinie dwóch policjantów, poza pracą sa normalnymi ludźmi i przy gorzale sporo nieraz pogadaliśmy. I ci powiem, że obraz polskiej policji jest po stokroć odmienny, dużo mniej "fajny" niż ten z TV czy z TVN Turbo.

Naprawde sadzisz, ze czasy kiedy psiarnia nie miała na paliwo tak zupełnie odeszły? No z paliwem nie ma kłopotów, ale w wielu innych dziedzinach jest fatalnie. Większosc psów uwaza, ze wolno im przekraczać uprawnienia, że są panami sytuacji, ale nie bede Ci wymieniać wszystkich uwag do tejże instytucji, bo i tak nie załapiesz

I będe nazywac ich psami dlatego, że nimi są. A nie? Policja to prawa ręka Systemu, system jest ich panem i system im wydaje komendy/rozkazy
    (o wspaniale działajacych polskich sądach i prokuraturze nie wspomnę ).

Ja nigdy interwncji psów nie potrzebowałem, wybacz. Jak bede miec wypadek, bede polegać na lekarzach, których utrzymują min. moje podatki.
    Jak będą mnie lać, żaden pies nie zjawi sie z nieba, wiec to jeden ciul. Jak mnie okradną, to z łaską przyjma zgłoszenie, ale pewnie nie wiele z tego wyjdzie. Ale jak przekrocze na pustej drodze predkosc o 10 km/h to od razu sie zjawiają i walą mandaty. Polska policja służy państwu - (rząd/budżet/biurokraci wszelkiej maści), ale nie jego obywatelom i basta.

(oczywiscie sa pozytywne wyjątki w tym wszystkim)
    Ostatnio edytowane przez Razor 77 ; 22-10-2008 o 23:23

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

A nie pomyslales ile razy moglo Ci uratowac zycie, to ze wlasnie kogos zlapali bo przekroczyl predkosc o iles tam ? Imo przepisy prawa sa po to, zeby ich przestrzegac i nigdy nie dostalem jeszcze mandatu. Ani z zatrzymania, ani z fotoradaru. A jednak troche jezdze ;]

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Ja nie dostałem mandatu od dawna - przez ostatnie 4 lata.
    Jak dobrze pamiętam ostatni był za brak tablicy na przednim zderzaku i tyle.
    Za predkość sie zdarzył chyba tylko raz, pare tygodni po odebraniu prawka za gówniarza.

I pomyslałem ile razy ktos mógł mnie zabić jadąc na 30 zawrotne 40 km/h
    (tak tak wydłuzona droga hamowania etc...ale przy tej predkosci ma to znaczenie dla przechodniów tylko)

Przepisy są i tyle (kto sie stosuje tego sprawa), ale po kiego ciula niektóre znaki są tak debilne? Pomijam logistykę i ogólnie oznakowanie dróg, robione coraz czesciej dla zmyłek, zeby sie naciąć na fotoradar czytałem gdzies raporty niezalezne na temat ruchu drogowego w krajach UE i teza była jasna: wiekszosc panstw działa tak, zeby kierowcy słuzyli głownie jako maszyna do robienia kasy. ( mało płacimy cła, akcyz, podatków, małe mandaty są?-oni utrudniają proste sprawy na siłę )

Policja jest potrzebna, ale niech zachowują sie adekwatnie do piastowanego stanowiska, bo niestety w polsce nagminnie są przekraczane uprawnienia, albo rząd wydaje totalnie durne rozporządzenia/przepisy. Ale to polska, kraj gdzie wszystko jest mozliwe.

Oby te cee'dy służyły dobrze, w końcu nie chcemy płacić za ich ew. naprawy

VIP Awatar Matador
    Auto
    Skoda Octavia 1U2 1.9 TDI 90 KM

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    możlwe, ale to i całkiem niezłe samochody. Mogła być wpadka jak z kupowaniem Aro... np. po taniości Landwindy, albo co no i przetestowane. W końcu kilkaset sztuk już jeździ i policjanci nie narzekają na nie za bardzo
    Zgadza się, nie napisałem nigdzie że to złe auta - wręcz przeciwnie.

Właśnie nie byłem pewien, ale wydawało mi się że jeżdżą już jako radiowozy. Ciekawią mnie też warunki gwarancji, nie sądzę aby w tym przypadku była tak obszerna jak w wypadku aut cywilnych.
    Very fast and powerful car with limited number of production. One of the most expensive cars in the world, born in Modena...

Ferrari Enzo

GG: 4927409

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Ale z drugiej strony to może być szok dla Policjantów, bo jak będą się przesiadali z Polonezów (bodajże 97KM) to teraz będą jeździć 140-konnymi potworami

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Turbo Dieslem trzeba umieć jeździć, wiadomo, że z dołu nie idzie, a jak już sie z tych 2 tysiecy rusza to troche "strzeli" do przodu, załoze sie, ze wiekszosc z nich po przesiadce z poldka będzie ciągle gasic silniki

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Mi raczej chodziło, o to, że w Kia'ch to będą musieli bardzo delikatnie obchodzić się z gazem w porównaniu do Poldków, bo przecież prawie 50KM różnicy to jednak będzie czuć

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Ja pisałem o podobnej rzeczy, w końcu ruszanie samochodem to podstawa
    Te 40 pare koni wiosny nie uczyni, bo Cee'd waży więcej od Poldka bodaj, ale moment obrotowy ma ogromną przewagę nad tym z poldina, zatem elastyczność może im zaimponować

Do tego poldki są RWD a Cee'd FWD chociaz i tak poldków dzisiaj niewiele jeździ w porównaniu do Passatów, astr czy octavii więc aż takiego szoku nie przeżyją chyba

Uprawnienia umieszczania postów