Rajd krajoznawczy? Tak, z Jaguarem i Land Roverem. Wziąłem udział w pierwszej edycji

Rajd turystyczny pokonany za kierownicą Jaguara lub Land Rovera? Czemu nie - za nami pierwsza edycja Jaguar Land Rover Cruise, czyli wycieczki, która pozwoliła poznać nieznane miejsca w okolicach Warszawy i Łodzi.

Mówi się, że rajd turystyczny to coś, co urzeka i potrafi uzależnić. Jest w tym trochę prawdy - poznawanie nowych miejsc zawsze cieszy, zwłaszcza przy eksplorowaniu ich ciekawym samochodem. Miałem okazję wziąć udział w pierwszej edycji Jaguar Land Rover Cruise, czyli w wydarzeniu, które ma na stałe zagościć w kalendarzu polskiego importera.

rajd jaguar land rover

Z Warszawy w okolice Łodzi, z daleka od głównych dróg

Idea jest prosta - poznawać, eksplorować i bawić się w dobrym towarzystwie. Podróż składa się z wielu etapów, którym towarzyszą różne gry i wyzwania. Grupy muszą odnaleźć chociażby ukryte w wyznaczonych miejscach słowa lub litery, aby z nich stworzyć nazwę kolejnej lokalizacji. To taka typowa gra miejska, tylko mocno oddalona od miasta. W naszym rozkładzie jazdy pojawiły się naprawdę ciekawe miejsca - od podwarszawskiego Milanówka, przez pałac w Ojrzanowie, aż po urokliwe okolice rzeki Rawki. Punkt docelowy zlokalizowany był w okolicach Łodzi na Farmie bii.

Każda "dwójka" dostała przydzielony samochód. W moje ręce wpadł bardzo przyjemny i jeszcze gorący Range Rover Evoque z 204-konnym dieslem i systemem miękkiej hybrydy. Ten egzemplarz wyróżniała dodatkowo niebieska tapicerka we wnętrzu, niestety już niedostępna na polskim rynku. Pojawiła się i zniknęła w ekspresowym tempie, nad czym ubolewają sami przedstawiciele marki.

rajd jaguar land rover

Nowy Range Rover Evoque naprawdę dobrze sprawdza się na drogach kategorii "B", "C" lub miejscami nawet "Z". Do tego układ miękkiej hybrydy w znaczący sposób poprawia reakcję na gaz, a nowe oprogramowanie skrzyni biegów pozwala cieszyć się lepszą dynamiką. Duży plus należy się też za multimedia, szybsze i prostsze w obsłudze.

Warto dodać, że Evoque, choć "drogowy" z wyglądu, nie wymięka też na szutrach i dużych nierównościach, z dala od utwardzonych dróg. System Terrain Response sprawnie radzi sobie z ustawieniami napędu i pozwala przejechać przez nawet dość groźnie wyglądające miejsca.

rajd jaguar land rover A kawę trzeba było sobie zrobić samemu. Do dyspozycji: młynek, palnik, kawiarka

Czasami warto wypuścić się w nieznane miejsca w naszej okolicy

Polski importer podkreśla, że taki rajd to doskonała okazja do poznania nieznanych miejsc, niekiedy leżących na wyciągnięcie ręki od naszego domu. Tego typu wydarzenia mają odbywać się cyklicznie, a do udziału w nich zapraszani będą też klienci marki.