eAuto

Kia Niro wkrótce w wersji całkowicie elektrycznej

Hyundai Ioniq jest już dostępny w wersji EV, więc pojawienie się zbliżonej technicznie Kii Niro w takim samym wariancie było jedynie kwestią czasu.

Czujny fotograf przyłapał w Niemczech zamaskowaną Kię Niro poruszającą się bezgłośnie. To oznacza, że do aut elektrycznych tandemu Hyundai/Kia dołączy wkrótce kolejny model. To żadne zaskoczenie – od pewnego czasu można już kupić niemal bliźniaczego Ioniqa EV, zaś przedstawiciele koncernu mówią, że obie firmy chcą w 2020 roku mieć w swojej gamie aż 31 elektrycznych pojazdów.

Pod względem technicznym nie ma co spodziewać się niespodzianek – zespoł napędowy będzie taki sam, jak we wspomnianym Hyundaiu. Silnik elektryczny wytwarza tam 118 KM i 295 NM. Zasila go bateria litowo-jonowa o mocy 28kWh zapewniająca zasięg około 200 km. Być może w gamie pojawi się również wersja oferująca nieco większy zasięg.
Niro EV będzie z zewnątrz odrózniało się od swojej hybrydowej siostry, co tłumaczy maskowanie sfotografowanego egzemplarza. Tak jak w Ioniqu, inaczej wyglądać będzie grill, pod którym skryje się gniazdo do ładowania samochodu. Nieco przeprojektowane będą prawdopodobnie również światła przeciwmgielne.

Debiut elektrycznej Kii Niro jest spodziewany podczas przyszłorocznego salonu w Genewie. Wraz z opisywanym prototypem przyłapano również zamaskowanego Hyundaia Konę, również w wersji EV.

Dyskusja

komentarzy