ciekawostki

1 z 10. Unikalne Ferrari J50 trafiło na sprzedaż

Ferrari dość hucznie obchodziło swoje 50-lecie na rynku japońskim. Teraz unikalne „urodzinowe” auto może być Wasze.

Ferrari J50, czyli „Japan 50” to unikalny model, który powstał w liczbie zaledwie 10 egzemplarzy. Stworzono je z okazji 50-lecia działania japońskiego oddziału Ferrari, będącego jednym z najbardziej dochodowych dla marki. Bazą jest tutaj Ferrari 488 Spider, aczkolwiek poza napędem i wnętrzem nie znajdziemy tutaj zbyt wielu elementów z tego auta.

Ferrari J50 zaprojektowano bowiem od podstaw, nawiązując do klasycznych modeli tej marki. Charakterystyczne wąskie lampy z przodu w połączeniu z szerokim grillem w dolnej części zderzaka sprawiają, że auto wygląda bardzo agresywnie i zdecydowanie wyróżnia się na tle aktualnej gamy Ferrari. Za design odpowiedzialne jest Ferrari Styling Centre w Maranello. Co ciekawe J50 wyróżnia się bardziej dopracowaną aerodynamiką, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepsze prowadzenie niż 488 Spider.

Jeden z dziesięciu egzemplarzy Ferrari J50 trafił właśnie na sprzedaż. Informacje na temat oferty są jednak mocno ograniczone – JamesEdition, czyli giełda dóbr luksusowych podaje wyłącznie podstawowe dane. Wiemy, że auto ma kierownicę po lewej stronie i nie pokonało ani jednego kilometra. Cena również została utajniona, ale według estymacji specjalistów mówi się o kwocie wynoszącej nie mniej niż 2-3 miliony euro. Jest to dość „promocyjna” oferta – tym bardziej, że wartość takiego auta będzie już tylko rosła.

Dyskusja

komentarzy