ciekawostki

Amazon zakończy produkcję The Grand Tour po trzecim sezonie?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Amazon zakończy produkcję „The Grand Tour” już po trzecim sezonie.

Informację taką podał The Daily Mail. O ile wieści z tej gazety często bywają niepotwierdzone, o tyle według komentarzy pracowników zespołu tworzącego The Grand Tour produkcja tego show zakończy się zgodnie z planem po trzecim sezonie. Clarkson, Hammond i May podpisali bowiem umowy na 36 odcinków rozbitych właśnie na trzy sezony.

Amazon zainwestował w ten program około 250 milionów dolarów, zapowiadając poziom nieporównywalny z Top Gearem. Trzeba przyznać, że pierwszy sezon rozpoczął się niezwykle hucznie, lecz po wielkim i efektownym wejściu trio wjechało na „jakościową sinusoidę”. Niektóre odcinki faktycznie potrafiły wciągnąć lub rozbawić do łez, lecz nie brakowało też momentów pełnych wtórnych pomysłów oraz nijakości. Wielkim zawodem okazał się również „mini-special” z Afryki.

W międzyczasie „nowy” Top Gear z odświeżonym składem zdaje się coraz bardziej rozkręcać. Widać, że między Le Blanciem, Harissem i Reidem wytworzyła się ciekawa chemia, okraszona świeżym poczuciem humoru oraz niebanalnymi pomysłami. Producenci Top Geara z kolei wreszcie uporządkowali swoje koncepcje tworząc spójny show, który przyciąga coraz bardziej niż The Grand Tour. Czy nadszedł więc czas, aby kultowa trójka w postaci Clarksona, Hammonda i Maya zeszła ze sceny?

Dyskusja

komentarzy