ciekawostki

Chevy Lacetti autem za rozsądną cenę w Top Gear

Nieodłącznym elementem programu Top Gear jest rozmowa z gwiazdą. Jeremy Clarkson zadaje gościom kilka wścibskich pytań, po czym wsadza ich do Suzuki Liany i każe jeździć po torze. Od 7 maja 2006 będzie inaczej.

W najbliższą niedzielę (7 maja) o godzinie 20.00 kanał BBC2 wyemituje pierwszy odcinek ósmej serii Top Gear. Co tym razem zaserwują nam Jeremy Clarkson, Richard Hammond aka Chomik i James May – na razie nie wiadomo. Pewniakiem jest jednak część „Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę”.

Do tej pory celebrities jeździły Suzuki Lianą. Rozsądna cena, blado niebieski kolor, małe koła, wysokie nadwozie i silnik o pojemności ciut większej niż karton mleka nie rzucały na kolana. Ale nic to! Liana wrosła w krajobraz Top Gear jak docinki Clarksona dotyczące Richarda, arystokratyczność i awersja do prędkości Maya oraz wymyślne pościgi (auto vs pociąg/samolot/statek). Liana woziła m.in. seksowną modelkę Jodie Kidd, wokalistę Jamiroquai Jay Kaya, eks-spicetkę Geri Halliwell, piosenkarza Lionela Richie i aktora Christiana Slatera.

Suzuki za rozsądną cenę najszybciej przejechało tor kierowane przez mistrza F1 Nigela Mansella (1 minuta 44,6 sekundy). Najgorzej poszło brytyjskiemu prezenterowi i dziennikarzowi Richardowi Whiteleyowi (2 minuty 6 sekund). Udowodniono nawet, że niewidomy potrafi zrobić to szybciej…

W ósmej serii samochodem za rozsądną cenę będzie Chevrolet Lacetti sedan 1,8 CDX. Samochód ma w standardzie skórę (bo przecież gwiazda nie usiądzie na byle czym), klimatyzację (bycie gwiazdą bywa przecież gorące), nawigację (na wypadek, gdyby gwiazda się zgubiła na torze) i kontrolę trakcji (gwiazda nie musi przecież umieć jeździć). Silnik 1,8 litra 119 KM. Cena? 9795 funtów.

Na słynnej ścianie cool samochodów Suzki Liana jest w bardzo prestiżowym dziele „cool cars” obok Alfy GTV, Bentleya Continentala GT, Royce’a Phantoma i Ferrari Enzo. Lacetti jeszcze na żadnej ścianie nie zaistniało. Ale jeszcze wszystko przed nim.

Komentarze w temacie pt. Chevy Lacetti autem za rozsądną cenę Top Gear na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy