ciekawostki

Fiat Panda Monster Truck – Wielka Stopa

Fiat postanowił wypuścić na rynek odmianę Pandy 4×4, która sprawdzi się w każdym terenie i mało co będzie w stanie ją zatrzymać. Tak powstała odmiana Monster Truck, ujawniona właśnie dzisiaj. A tak na poważnie to auto naprawdę istnieje i gra główną rolę w reklamie poświęconej temu modelowi.

Prezentowany na zdjęciach pojazd powstał jako główny aktor w reklamie Pandy 4×4, przygotowanej przez agencję Leo Burnett. W skrócie jej scenariusz opowiada historię czwórki przyjaciół, którzy wybierają się na weekend w górach. Ich Panda 4x4x przeobraża się w Monster Tracka i zwinnie wspina się do schroniska budząc podziw swoją zwinnością. Gdy bohaterowie docierają na miejsce kierowca nieświadomy wielkości pojazdu wysiada i spada z wysokości 2 metrów w śnieg.

Oczywiście można to było wygenerować komputerowo, ale rzeczywisty pojazd robi jednak większe wrażenie. Jego zbudowanie zajęło inżynierom dwa tygodnie, gdzie musieli połączyć Pandę 4×4 z podwoziem Jeepa CJ7 4200. Gotowy model mierzy 390 cm na wysokość, 380 cm na długość oraz 250 cm na szerokość. Same opony mają 150 cm średnicy i 50 cm szerokości.

Włosi nie podają zbyt wielu szczegółów dotyczących tej niezwykłej konstrukcji. Ciekawie jesteśmy jaka jednostka napędowa drzemie pod maską „misia” oraz co dalej będzie się działo z pojazdem. Mamy nadzieję, że nie będzie tylko obiektem muzealnym, ale aktywnie weźmie udział w promocji Pandy 4×4. Kto wie, może zawita i do naszego kraju?

Dyskusja

komentarzy