ciekawostki

Flagowe Mini

W przeddzień przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na ulice Brukseli wyjechało 11 niecodziennych modeli Mini. Każdy z nich dach ma pomalowany flagą: 10 narodową państw przystępujących do wspólnoty europejskiej oraz jeden z jej właśnie flagą.

Mini z brytyjską flagą na dachu nikogo już nie dziwi. Jest to swoista domena tego autka. Zarówno w starej jak i w nowej wersji widniały takowe i pewnie zarząd nigdy z tego nie zrezygnuje. Dowodem może być np. pomysłowość jaką się wykazali oni prezentując malowanie dziesięciu aut…

1 maja br. do państw Unii Europejskiej dołączą nowi członkowie. Będą to: Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia, Czechy, Węgry oraz Cypr. Marka Mini będzie obchodziła to wydarzenie w dość nietypowy sposób. Mianowicie 10 specjalnie przyszykowanych samochodów Mini, na dachów których namalowane będą narodowe flagi właśnie tych w/w 10 państw.

Zobaczyć je można 30 kwietnia w Brukseli i 1 maja w Luksembrgu.

Notabene sprzedano już 375,000 sztuk Mini w aż 73 krajach! Sprzedaż w 2003 roku wyniosła 40,510 sztuk. Nomen omen Mini wyczekuje swojego pięciuset tysięcznego dziecka.

Dyskusja

komentarzy