ciekawostki

Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia – Byk w mundurze

We Włoszech szybka jazda jest ważniejsza od celu podróży. Nie dziwi zatem fakt, iż do służby w szeregach Polizia Stradale powołano właśnie najnowsze Lamborghini Gallardo LP560-4. Piraci drogowi z Półwyspu Apenińskiego, strzeżcie się!

Lamborghini po raz pierwszy podarowało sportowe Gallardo włoskiej policji w 2004 roku. Od tamtego czasu funkcjonariusze przejechali nim 140 tysięcy patrolowych kilometrów pomiędzy Salerno i Reggio Calabria. Teraz, po premierze nowego Gallardo LP560-4 włoski producent wręczył krajowej policji kolejny podarunek.

Tak jak poprzedni samochód pościgowy, został on pomalowany na klasyczny niebiesko-biały schemat „blu Polizia” oraz wyposażony w systemy mogące zawstydzić słynny Team Polizei znany z rajdu Gumball 3000. Oprócz typowego wideoradaru, systemu GPS, policyjnego radia i „lizaka”, na pokładzie „niebieskiego byka” znajdziemy specjalny pojemnik do przewozu organów do przeszczepu oraz defibrylator.

By właściwie wykorzystać potencjał samochodu, grupa 30 funkcjonariuszy – w tym trzech kobiet – przeszła wielodniowe szkolenia pod okiem kierowców testowych Lamborghini.

Policyjne Gallardo ma nie tylko studzić zapędy co bardziej porywczych kierowców i pomagać w ratowaniu ludzkiego życia. Ze względu na swą naturę, auto będzie pełnić rolę reprezentacyjną – pielęgnując dobre imię Polizia di Stato wszędzie tam, gdzie się pojawi. To się nazywa włoski pomysł na radiowóz.

Dyskusja

komentarzy