ciekawostki

Lexus LS400 znanego amerykańskiego dziennikarza pokonał 1 000 000 mil

Projekt „Million Mile Lexus” dobiegł końca. Samochód z 1996 roku pokonał licznikowe milion mil, czyli ponad 1 600 000 kilometrów.

Matt Farah to bardzo znany amerykański dziennikarz motoryzacyjny. Znany jest głównie ze swojego programu na YouTube i podcastu „The Smoking Tire”, a wcześniej z filmów nagrywanym m.in. dla portalu Drive. Farah słynie ze świetnej techniki jazdy – często jeżdżąc niezwykle mocnymi autami pogrywa sobie z nimi, jakby były to powolne miejskie wozidełka.

W 2014 roku Matt Farah kupił Lexusa LS400 z 1996 roku. Auto wówczas miało przejechane 897 000 mil (1 443 273 km). Wtedy też podjął decyzję o realizacji projektu Million Mile Lexus, którego celem było przekroczenie bariery magicznych sześciu dziewiątek na liczniku. Auto udostępniane było wielu osobom, aby przebieg ten urósł możliwie szybko. Dzięki temu projekt ten stał się nie tylko pokazem możliwości Lexusa, ale także bardzo ciekawym socjologicznym zjawiskiem, gdyż za kierownicę samochodu wsiadali naprawdę nietypowi ludzie.

W jakim stanie jest Lexus LS400 z tak dużym przebiegiem? Wbrew waszym oczekiwaniom – w kiepskim. Samochód jest zdecydowanie zmęczony swoim żywotem i sprawia wrażenie bardzo zużytego. Mechaniczne elementy, w tym jednostka V8 nie sprawiają jednak żadnych problemów i pozwalają na bezproblemowe pokonanie kolejnych kilometrów bez żadnych specjalnych przygotowań.

Co teraz? Matt Farah nie pochwalił się jeszcze dalszymi planami. Naszym zdaniem jednak Lexus powinien jeździć tak długo, aż odpadną w nim koła – jak widać japońska technologia z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nie chce się poddać.

Dyskusja

komentarzy