ciekawostki

Najdroższy kluczyk samochodowy świata – kosztuje więcej niż Rolls-Royce

Granica pomiędzy dobrym smakiem a chorym szaleństwem została tutaj przekroczona. Awain Key stworzyło kluczyki do auta, które są droższe od nowego Rolls-Royce’a.

Firma Awain Key z Finlandii to zespół inżynierów, jubilerów i stylistów, który skupił się na tworzeniu luksusowych kluczyków do aut. W ich opinii urządzenie to, podobnie jak zegarek, może być elementem biżuterii. Jednocześnie Awain chce zaoferować odpowiednio bogatym ludziom możliwość wymienienia ich seryjnych „nudnych” kluczyków na coś znacznie bardziej efektownego.

W ofercie tej firmy znajdują się trzy typy kluczyków. Pierwszy z nich, o nazwie Quantum, cenowo startuje z poziomu 49 000 euro (209 230 zł po kursie 4,27 zł za Euro z dnia 15.04.2019). Wykończony jest wysokogatunkową skórą lub drewnem, otoczonym dalej 18 i 24-karatowym złotem i 354 diamentami o łącznej masie 3,45 karata. Droższy model kluczyka – Serenity – kosztuje już minimum 89 000 euro (380 030 zł). Tutaj dodatkowo otrzymamy 1250 diamentów o łącznej masie 20 karatów. Na szczycie oferty stoi z kolei Phantom, który wyceniany jest na… 500 000 euro (2 135 000 zł). Tutaj znalazły się diamenty o łącznej masie wynoszącej blisko 35 karatów.

Kluczyki Awain można zamówić do aut takich marek jak Aston Martin, Bentley, Lamborghini, Maserati, Mercedes, McLaren, Porsche czy Rolls-Royce. Ci, którzy jeżdżą Audi lub BMW niestety obejdą się smakiem, choć i dla nich Awain przygotował specjalną ofertę. Co ciekawe zainteresowanie kluczykami jest spore, choć jak zapewne się domyślacie klienci pochodzą głównie z Bliskiego Wschodu.

Dyskusja

komentarzy