ciekawostki

Panda zamiast Gingo

Władze Fiat Auto 30 lipca br. w Turynie ogłosiły, że Panda to aktualna nazwa najnowszego modelu firmy, znanego dotychczas jako Gingo. Zmiana wynikła z pretensji jakie zgłaszali Francuzi o podobieństwo nazwy najminiejszego Fiata z modelem Renault – Twingo.

Oficjalna prezentacja nowego Fiata Pandy odbędzie się na początku września w Lizbonie. W tym okresie również wycofany zostanie z produkcji model starego typu, będący jednym z największych sukcesów rynkowych turyńskiego koncernu samochodowego.

Auto wytwarzane jest w zakładzie Fiat Auto Poland w Tychach i produkowane będzie wyłącznie w Polsce. Na rynek ma trafić w połowie września tego roku. W 2003 r. ma zostać wyprodukowanych 70 tys. sztuk tych aut. Nowa Panda jednak to nie jedyny nowy model Fiata.

W piątek (25.07) w Potenzy zaprezentowana została nowa Lancia Ypsilon, produkowana wyłącznie w zakładach w Melfi we Włoszech, w liczbie 350 egzemplarzy dziennie. Wersja podstawowa nowego modelu Lancii ma kosztować prawie 11 tys. euro. Wersja z silnikiem diesel natomiast prawie
13 tys. euro. Dzięki nowym modelom dyrekcja Fiata ma nadzieję odzyskać pozycję firmy na rynkach europejskich i powstrzymać pogłębiający się przez ostatni rok kryzys przedsiębiorstwa.

Dyskusja

komentarzy