ciekawostki

Rekord prędkości na wstecznym pobity – 210 km/h w elektrycznym Audi

Samochody elektryczne mają wiele ciekawych zdolności, o których nawet nam się nie śniło. Potrafią przykładowo pędzić na wstecznym.

Samochody elektryczne mają wiele ciekawych cech, których próżno szukać w autach spalinowych. Cała moc i moment obrotowy dostępne są już „od zera”, a odpowiednie zestrojenie napędu może sprawić, że swoimi właściwościami jezdnymi zawstydzą niejeden samochód. Co ciekawe elektryki mogą też pędzić na wstecznym niemal tyle samo, ile jadąc do przodu.

Udowodniła to firma ABT, czyli znany i ceniony tuner samochodów Audi. Przy współpracy z Schaefflerem skonstruowali oni elektryczne Audi RS3, które wykorzystuje potencjał czterech silników elektrycznych zapożyczonych z Formuły E. Za kierownicą usiadł Daniel Abt, czyli kierowca wyścigowy teamu ABT w Formule E oraz jeden z testerów projektów ABT.

To jednak nie koniec możliwości tego auta. ABT chętnie porównuje swoje elektryczne RS3 z różnymi topowymi pojazdami. Przykład znajdziecie poniżej.

Elektryczne Audi RS3 od ABT, dzięki czterem indywidualnym silnikom elektrycznym, potrafi także wykręcać najbardziej szalone „bączki” na świecie. Odpowiednia kalibracja napędu umożliwia wykonanie obrotu w miejscu, bez jakiegokolwiek skrętu czy też przesunięcia auta.

Elektryczne Audi RS3 firmy ABT i Schaeffler generuje aż 1180 koni mechanicznych. Przyspieszenie do setki zajmuje nieco ponad dwie sekundy, zaś prędkość maksymalna to blisko 300 km/h.

Dyskusja

komentarzy