ciekawostki

Suzuki Hustler „Samochodem Roku 2015” w Japonii

Plebiscyt „Samochód Roku 2015” w odległej Japonii już za nami i nie można powiedzieć, że wybór azjatyckich naukowców oraz dziennikarzy motoryzacyjnych jest absolutnie bezpłciowy. Stwierdziłbym raczej, że jest… kwadratowy…

86 918 – dokładnie tyle egzemplarzy „Japończyka” (tak, zwycięzcą został samochód z rodzimego rynku) sprzedał do końca października bieżącego roku wyróżniony koncern, a patrząc na dołączone do artykułu zdjęcia zasadnym wydaje się pytanie: „Kto u licha tak chętnie kupuje pojazd o aparycji niewielkiego klocka z wytrzeszczem?!”. Odpowiedź Japończyków: różne grupy klientów, a zwłaszcza ludzie młodzi. Poznajcie zatem zdobywcę wspomnianego wcześniej tytułu – azjatyckie Suzuki Hustler.

Reprezentant tzw. mini SUV-ów przeznaczonych głównie do miasta, jest piątym modelem popularnego Suzuki jaki zdobył nagrodę w postaci tytułu „Samochodu Roku” – w 1993 roku był to model Wagon R, w 2006 roku doskonale znany Swift, w roku 2008 Wagon R i Wagon R Stingray, zaś w 2011 roku ponownie Suzuki Swift. „Hustler jest pionierem nowego gatunku, lekkich mini SUV-ów. Zadbano nie tylko o doskonałe właściwości jezdne, ale także o ciekawą paletę kolorów nadwozia. Hustler zapewnia także komfortowe warunki przemieszczania się w środowisku miejskim. Docenią go zarówno rodziny, single, jak i pary” – wierzymy na słowo, choć dla Europejczyka Hustler pozostanie, jak myślę, tym odrobinę zabawnie wyglądającym, pomarańczowym klockiem… Niemniej jednak gratulujemy.

Dyskusja

komentarzy