ciekawostki

Ten projekt powstawał 21 lat. W Paryżu zadebiutuje auto inspirowane Davidem Bowie

Muzyka i sztuka są często wymieniane jako główne inspiracje dla designerów. W przypadku tego projektu doszło do połączenia tych dziedzin w jednej osobie – Davidzie Bowie.

David Bowie bez wątpienia był jednym z najbardziej utalentowanych artystów na świecie. Jego kreacje i tworzenie fikcyjnych postaci, łączących albumy w jedną spójną całość, przeszły do historii muzyki i sztuki. Bowie spełniał się także jako aktor oraz patron wielu innych artystów. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że dla pewnych osób stanowi bardzo silną inspirację i motywację do działania.

Tak właśnie było w przypadku byłego stylisty koncernu PSA, a aktualnie freelancera, Takumiego Yamamoto. W 1997 roku narysował on pierwsze szkice auta, które inspirowane było Davidem Bowie. Przez lata projekt ewoluował, ale zawsze pozostawał na papierze lub w wirtualnej postaci. Teraz przyszła pora na pełnowymiarowe, choć stricte pokazowe auto. Za sprawą firmy Massivit 3D Printing pojazd ten zostanie „wydrukowany” na jednej z największych drukarek 3D na świecie, po czym oficjalnie zadebiutuje w Paryżu.

Takumi Yamamoto to wyjątkowo ekspresyjny stylista. Zasłynął on między innymi projektem GT by Citroen, stworzonym na potrzeby gry Gran Turismo. Koncepcja auta inspirowanego Davidem Bowie zaprząta jego głowę od ponad 20 lat. Finalny efekt to zasługa wsparcia ze strony kolegów z PSA, którzy przygotowali zaawansowany wirtualny model auta. Na pojazd ten nałożono też specjalną grafikę, która jest efektem działania algorytmu – przekształcił on słowa z piosenek Bowiego na grafikę zaapalikowaną na samochodów.

Auto zadebiutuje podczas „Festival Automobile International”, czyli imprezie poświęconej designowi samochodów i prezentacji pojazdów studyjnych. Tam też otwarta zostanie galeria „A portrait of db”, w której zaprezentowany zostanie projekt Takumiego Yamamoto.

Dyskusja

komentarzy