ciekawostki

Unikalne Porsche 924 Shooting Brake trafiło na sprzedaż. Istnieją tylko 3 takie auta

Przed Panamerą Sport Turismo istniało jeszcze jedno Porsche w wydaniu kombi. Model ten jednak nigdy nie wyjechał z fabryki tej marki.

Porsche 924 Shooting Brake to efekt konwersji wykonanej przez firmę DP Motorsport. Z ich zakładów wyjechały trzy takie modele, ale tylko jeden (prezentowany) bazował na modelu 924 – pozostałe korzystają z nadwozia 944. Przy okazji konwersji zdecydowano się też na przerzucenie całego napędu z modelu 924 Turbo – silnika, skrzyni biegów i układu hamulcowego. Dodatkowo zastosowano tutaj oryginalne felgi z doładowanego Porsche.

Sprzedawany egzemplarz ma stosunkowo mały przebieg – od 1986 roku samochód ten przejechał niecałe 130 000 kilometrów. Niedawno przeszedł też niewielki remont, w ramach którego dostał nowe hamulce, opony i przednią szybę, zaś jednostka napędowa została zweryfikowana pod kątem swojej sprawności.

Największą zaletą Porsche 924 Shooting Brake jest znacznie powiększona tylna część nadwozia. Dwa pojedyncze siedzenia zostały zastąpione kanapą dwa trójki pasażerów. Za nimi z kolei zachowano miejsce na stosunkowo duży kufer.

Prezentowane auto wyceniono na 33 180 euro, czyli 142 000 zł. To bardzo wysoka kwota, zwłaszcza jak na ten model. Jeśli zmieni on właściciela, to zapewne trafi w ręce fanatyka, który poszukuje unikalnych wersji Porsche. Może to być jednak ciekawa propozycja na przyszłego klasyka lub oferta dla ekstrawaganckiego kolekcjonera, który znajdzie w nim idealne… daily.

Dyskusja

komentarzy