ciekawostki

Volvo – The Game – Poczuj moc wyścigów

Nie tak dawno pisaliśmy o promocji VW Golfa GTI poprzez komputerową grę. Jak widać, pomysł ten staje się coraz bardziej popularny. Tym razem Volvo podchwyciło ideę komputerowej reklamy. Firma prezentuje właśnie własne wyścigi samochodowe.

Wszystko zaczęło się na jesieni 2008 roku. Wtedy to na rynku pojawiła się gra STCC (Swedish Touring Car Championship) w swym najnowszym wydaniu. Stworzony przez firmę SimBin Studios symulator wyścigów zainspirował Pontusa Bergera, jednego z pracowników koncernu. Zgłosił się on do producentów gry i zapytał, czy nie można by stworzyć podobnego symulatora, z samochodami Volvo, którego główną gwiazdą byłby prototyp S60 Concept.


SimBin podjęło wyzwanie i stworzyło grupę 15-20 informatyków, którzy opracowali grę „Volvo – The Game”. Przedsięwzięcie okazało się żmudnym procesem twórczym. „Chcieliśmy aby dźwięki wydawane przez auta były jak najbardziej zbliżone do oryginału” – mówi Magnus Ling, vice prezes firmy SimBin – „Dlatego też np. wzięliśmy jedno z rajdowych S40 na tor zeszłej jesieni i dając mu porządny wycisk nagrywaliśmy dźwięk jego silnika”. Zadbano także o realizm wizualny. Samo przygotowanie i dokładne odzwierciedlenie dwóch torów zajęło po 1000 godzin pracy przy każdym.

A ścigamy się na Eco Drive Arena w Goeteborgu oraz Chayka położonym niedaleko Kijowa. Ten drugi tor po raz pierwszy w historii został wykorzystany w grze komputerowej. Do wyboru jest 6 samochodów. Volvo S60 Concept w zwykłej wersji, jak i auto przygotowane do udziału w wyścigach STCC. Poza tym możemy pościgach się: C30 w wersji STCC, S40 BTCC, 850 kombi BTCC oraz 240 Turbo Group A. Każdy pojazd został tak przygotowany, aby w jak największym stopniu oddać realizm jego prowadzenia.

W grze mamy trzy poziomy trudności. Nowicjusz, gdzie wszystkie elektroniczne systemy pomagają nam zapanować nad autem, pośredni semi-pro oraz pro, w którym to trybie elektronika jest wyłączana, a my jesteśmy zdani tylko na własne umiejętności. Możemy ścigać się tylko z czasem lub z 11 innymi przeciwnikami. I na koniec rzecz najciekawsza.

Gra dostępna jest za darmo, a można ją ściągnąć ze strony: www.volvocars.com/game

Dyskusja

komentarzy