Nowości

Infiniti Q Inspiration Sedan Concept

Infiniti Q Inspiration Sedan Concept – Zapowiedź nowego

Coraz więcej nowości z Detroit. Rozpoczynające się jutro targi ujawniają coraz więcej nowości. Tym razem koncept od Infiniti, który jest zapowiedzią nowej linii stylistycznej marki.

Q Inspiration Sedan Concept to pokaz możliwości stylistycznych japońskiego producenta premium. Póki co wiadomo o nim niewiele, głównie to, jaką rolę będzie pełnił i co zapowiada. Bo nie ma ani pół słowa o tym, co znajdziemy pod maską, czy w układzie jezdnym. Nie jest to najważniejsze, ale plotkuje się o tym, że za napęd będzie odpowiadać silnik elektryczny, hybrydowy lub jednostka o zmiennej kompresji, z najnowszego QX50.

Infiniti Q Inspiration Sedan Concept

Innymi słowy, samochód koncepcyjny Infiniti ma pokazać, w którą stronę będzie zmierzać stylistyka marki. Choć zachowa charakterystyczne elementy, jak wąskie lampy i duży grill, to ogólna bryła samochodu ma zmierzać w kierunku coraz bardziej popularnych nadwozi typu „sedan-coupe”, z opadającą linią dachu, dużą przestrzenią wewnątrz i krótką klapą bagażnika. Możliwe też, że jeśli coś podobnego wejdzie do produkcji, to podobnie jak VW Arteon, czy Kia Stinger, będzie to liftback. Prototyp raczej to wyklucza, gdyż cała kabina jest „przykryta” dwiema połaciami szyb, z wąską poprzeczką dachu pośrodku. Na razie nie wiadomo nawet, czy ten samochód zwiastuję następcę któregoś z modeli, a jeśli tak, to którego.

Więcej będziemy wiedzieli już w poniedziałek, po oficjalnej premierze.