Nowości

Nowy Land Rover Defender zaprezentowany w akcji. Powróci także do USA [ZDJĘCIA]

Land Rover szykuje się do debiutu nowego Defendera. Model ten będzie oferowany na całym świecie i po wielu latach przerwy powróci do USA.

Blisko 21 lat temu Land Rover został zmuszony do wycofania Defendera z USA, głównie ze względu na normy bezpieczeństwa i emisji spalin. Spowodowało to, że ceny używanych egzemplarzy tego auta poszybowały w tym kraju w kosmos. Najnowsze wcielenie tego auta, które ma być bardzo nowoczesne, wreszcie pozwoli klientom z tego kraju cieszyć się możliwością posiadania Defendera. Land Rover pochwalił się taką informacją przy okazji odkrywania rąbka tajemnicy dotyczącej swojego najbardziej terenowego i potencjalnie najbardziej wyczekiwanego pojazdu.

Co prawda jeszcze nie pochwalono się planowanymi silnikami czy właściwościami terenowymi, ale wraz z garścią szczegółowych zdjęć auta testowego ujawniono plany dotyczące sprawdzenia samochodu. A te są bardzo ciekawe, gdyż nowy Defender, wzorem poprzednika, ma sprawdzić się w każdych warunkach. Oznacza to, że Brytyjczycy planują testy przy temperaturach od -40 do +50-60 stopni (a nawet więcej, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe) oraz na różnych wysokościach (nawet do 4000-4500 metrów nad poziomem morza). Czy auta testowe, wzorem aktualnego wcielenia, zostaną też wpuszczone do kopalni? Trudno powiedzieć, aczkolwiek Land Rover powinien wziąć pod uwagę i taką formę sprawdzenia auta.

Nowy Land Rover Defender oficjalnie zadebiutuje już w przyszłym roku, zaś do salonów trafi bliżej 2020. Model ten ma połączyć nowoczesne rozwiązania ze sprawdzoną niezawodnością Defendera. Jesteśmy ciekawi czy faktycznie się to uda, wszak nowe Jaguary i Land Rovery to auta przepełnione elektroniką, niekiedy lekko kapryśną. Nie wiadomo też wciąż jakie jednostki napędowe znajdą się pod maską tego samochodu. Będą to jednak najprawdopodobniej możliwie uproszczone konstrukcje z rodziny Ingenium.

Dyskusja

komentarzy