motorsport

Hyundai gotowy do walki w kategorii TCR. Do walki wystawia Velostera

Wyścigi samochodów turystycznych żyją i mają się świetnie. Hyundai zaprezentował właśnie swoje auto na kolejny sezon.

Hyundai szykuje się do kolejnego sezonu rywalizacji w kategorii TCR. Po sukcesach modelu i30 N TCR przyszła pora na zmianę warty. Do walki wystawiony zostaje Veloster N TCR. Samochód ten będzie rywalizował z takimi samochodami jak Volkswagen Golf GTI TCR, Honda Civic Type R TCR czy Audi RS3 LMS TCR.

Torowy Veloster korzysta z dwulitrowej jednostki napędowej, którą to podkręcono do regulaminowych 350 koni mechanicznych. Moc kierowana jest na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów. Nie zabrało tutaj mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu z zewnętrznym regulatorem rozdziału momentu pomiędzy kołami. Układ hamulcowy korzysta z tarcz o średnicy 380 mm z przodu (z sześciotłoczkowymi zaciskami) i 278 mm z tyłu (z czterotłoczkowymi zaciskami). Wszystkie są wentylowane, zaś za cały system odpowiada firma Brembo.

Hyundai Veloster N TCR będzie mógł startować w międzynarodowej serii TCR oraz w amerykańskiem IMSA Michelin Pilot Challenge. Samochód przygotowuje firma Bryan Herta Autosport. Koszt takiego pojazdu to 135 000 euro.

Dyskusja

komentarzy