motorsport

Pierwsza runda Kia Platinum Cup dla Kamila Serafina

Pierwsza runda Kia Platinum Cup dla Kamila Serafina

Tegoroczne zmagania kierowców startujących w Kia Platinum Cup rozpoczęły się na zdradliwym Hungaroringu.

Pierwsza runda KIA Platinum Cup odbyła się na torze Hungaroring, położonym na obrzeżach Budapesztu. Ten kręty tor wyróżnia się także wieloma spadkami i wzniesieniami na trasie, co wymusza na kierowcach wyjątkowe skupienie i bardzo techniczną jazdę. Nie pomagała także pogoda, która balansowała na granicy lekkiego deszczu. Nie sprawiło to jednak problemu dla doświadczonych kierowców.

Pierwszą rundę zwyciężył Kamil Serafin, który w pierwszym niedzielnym wyścigu jechał bardzo pewnie, skutecznie walcząc z napierającym Jakubem Szablewskim, będącym najmłodszym zawodnikiem w tegorocznej edycji KIA Platinum Cup. Na ostatnim okrążeniu walka o pozycję drugą, trzecią i czwartą stała się bardzo zacięta – Szablewski przestrzelił szykanę, i choć dojechał na metę na drugiej pozycji, to jednak kara 25 sekund nałożona na niego zepchnęła go na 9 pozycję.

Pierwsza runda Kia Platinum Cup dla Kamila Serafina

Drugi wyścig okazał się być jeszcze bardziej emocjonujący. Kierowcy nie tylko jechali w ciasnym szyku, ale także wykorzystywali każdą okazję aby uzyskać prowadzenie. Przez dłuższy czas na czele była Adrienn Vogel, aktualnie jedyna kobieta startująca w KIA Platinum Cup. Ta pochodząca z Węgier dziewczyna doskonale zna Hungaroring, co pozwalało jej na wykorzystywanie tej przewagi nad konkurentami. Niestety, kilka błędów oraz sprytny manewr Wierzbickiego sprawiły, że Vogel straciła swoją pozycję, zaś Wierzbicki zdobył prowadzenie, którego nie oddał już do końca wyścigu.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej KIA Platinum Cup prowadzi Kamil Serafin. Tuż za nim uplasował się Nikodem Wierzbicki, zaś na trzecim miejscu znajduje się Dawid Borek.

Kolejna runda KIA Platinum Cup odbędzie się na bardzo wymagającym torze Red Bull Ring w Austrii w dniach 18-19 maja.

Dyskusja

komentarzy