motorsport

Pierwsza runda Kia Platinum Cup już w ten weekend

Pierwsza runda Kia Platinum Cup już w ten weekend

Ostatni weekend kwietnia upłynie pod znakiem Kia Platinum Cup. Wyścigowe Picanto podbiją kultowy Hungaroring.

Czas rozpocząć kolejny sezon KIA Platinum Cup. Tym razem rywalizacja zawodników rozpocznie się na torze Hungaroring, który po raz pierwszy w kalendarzu tej imprezy pojawił się w 2007 roku. W tym roku w pucharze wystartuje wielu nowych zawodników, choć nie zabraknie tutaj także znanych nazwisk, takich jak Nikodem Wierzbicki czy Adrienn Vogel. Debiutują natomiast bracia Sówka czy pochodzący z Węgier Istvan Bernula.

Pierwsza runda Kia Platinum Cup już w ten weekend

Tor Hungaroring należy do jednych z najciekawszych obiektów w Europie. Techniczne zakręty oraz szybkie odcinki wymuszają czujność oraz staranne planowanie każdego przejazdu. W przypadku pucharu KIA Platinum Cup rywalizacja jest bardzo zacięta, bowiem zawodnicy startują w identycznych samochodach. Każdy z nich jest przystosowaną do motorsportu maszyną, z pełną klatką bezpieczeństwa, sportowym fotelem, szelkowymi pasami bezpieczeństwa, wyczynowym zawieszeniem oraz podrasowanym silnikiem. Podkręcona do 100 KM jednostka 1.2 w połączeniu z bardzo niską masą (wynoszącą niecałe 900 kg) zapewnia bardzo dużo radości z jazdy i możliwość wykręcania naprawdę dobrych wyników.

Dużym atutem KIA Platinum Cup jest fakt, że seria ta podłączana jest do dużych zawodów. Weekend ten na Hungaroringu upłynie pod znakiem wyścigów WTCR, którym towarzyszyć będą małe Kie. Oznacza to trybuny pełne widzów oraz niezwykle podniosłą atmosferę, co dodatkowo podkręca adrenalinę wśród zawodników. Warto także podkreślić, iż KIA Platinum Cup ma wizę Polskiego Związku Motorowego (ranga Mistrzostw Polski) oraz znajduje się na liście zawodów sankcjonowanych przez FIA.

 

 

Dyskusja

komentarzy