motorsport

Poznajcie Mitsubishi Lancer Evolution R. Idealna wizja przyszłości?

Świetnie wygląda, jeszcze lepiej jeździ i ma polski rodowód. Poznajcie Mitsubishi Lancera Evolution R.

Jeśli na widok tego auta zaświeciły się Wasze oczy, zaczęliście sprawdzać stan konta i szykowaliście się na sprint do salonu Mitsubishi, to niestety musimy Was rozczarować. Ten projekt powstał w Dytko Sport – polskiej firmie, która zajmuje się budową samochodów rajdowych i proto. Ekipa z Nysy postanowiła solidnie odświeżyć dziesiąte wcielenie EVO, nadając mu świeży i unikalny charakter.

Jak to zrobili? Przede wszystkim przebudowano nadwozie. Front zapożyczono z Mitsubishi Eclipse Cross. Trzeba przyznać, że doskonale pasuje on do bryły tego samochodu – wygląda bardzo świeżo i nie przypomina „domowej samoróbki”. Nadwozie zostało wyraźnie poszerzone, zaś z tyłu, dla stworzenia nowego wizerunku, zastosowano światła z Jaguara E-Pace. Całość prezentuje się nadzwyczaj spójnie i wygląda jak autorski projekt Mitsubishi, na który pasjonaci motoryzacji od lat czekają.

Mitsubshi Lancer Evolution R powstało z okazji dwudziestolecia firmy Dytko Sport. Polacy chceli w ten sposób uczcić swoje sukcesy oraz pokazać możliwości. Dytko Sport to jedna z najciekawszych manufaktur w naszym kraju, przygotowująca samochody do wyścigów. Podzespoły Lancerów EVO są tutaj łączone z najróżniejszymi nadwoziami – od aktualnego Space Stara, przez Micrę aż po Yarisa. Każde auto rozbierane jest do gołej blachy, po czym stopniowo otrzymuje kolejne modyfikacje, takie jak klatka, napęd czy poszerzenia nadwozia.

Dyskusja

komentarzy