motorsport

Rusza kolejna runda KIA Platinum Cup. Tym razem kierowcy powalczą w Poznaniu

Tor Poznań to od zawsze jedno z najważniejszych miejsc podczas rywalizacji w KIA Platinum Cup. Czas na trzecią rundę tego pucharu.

Sami organizatorzy żartobliwie podkreślają rangę zawodów w Poznaniu, cytując tutaj tekst z Gwiezdnych Wojen – „Chewie, we’re home”. Ten kochany i jednocześnie znienawidzony przez wielu tor w Wielkopolsce od początku istnienia tego pucharu jest jednym z najważniejszych miejsc, gdzie rywalizacja jest najbardziej zacięta. Polscy kibice oraz ojczysta ziemia zachęca do walki o najlepsze czasy i najwyższy stopień podium.

Tym razem walka rozpocznie się w piątek od sesji kwalifikacyjnych. W sobotę odbędzie się pierwszy wyścig, zaś finałowy przejazd zaplanowano na niedzielę. W Poznaniu będzie także bardzo widowiskowo, bowiem imprezę uświetni obecność Kuby Przygońskiego, który nie tylko opowie o tajnikach jazdy, ale także zabierze na wycieczkę swoim driftowozem. Jedno jest więc pewne – będzie się działo!

Póki co na czele jest Kamil Serafin

Za nami dwie rundy KIA Platinum Cup, które odbyły się na Hungaroringu oraz na Red Bull Ringu. Pierwsze miejsce zajmuje Kamil Serafin, ale zaledwie jeden punkt dzieli od niego Dawida Borka, który intensywnie walczy o pozycję lidera. Na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Wierzbicki. Podczas drugiej rundy do walki powrócił także ubiegłoroczny zwycięzca, Konrad Wróbel. Czy uda mu się nadrobić straty i ponownie odnieść zwycięstwo? O tym przekonamy się już niebawem.

Dyskusja

komentarzy