motorsport

VW Race Touareg 3 – Kontynuator

Po wycofaniu się Mitsubishi z Rajdu Dakar VW wyrósł na głównego faworyta tych zawodów. W ostatnich dwóch latach Race Touareg 2 pozostawiał wszystkich rywali w pokonanym polu. Teraz Niemcy prezentują następcę, który ma być kontynuatorem zwycięskiej serii.

VW Race Touareg 3 stanowi rozwinięcie poprzedniej konstrukcji. Wygląd auto dostosowano także do designu najnowszego wcielenia seryjnego Touarega. Dlatego tez producent zmienił grill przednie światła (teraz posiadają diody LED), linię okien, a także koła i tylna klapę.

Rajdowy model musi być przygotowany na sprostanie ekstremalnym warunkom. Szczególnie gdy areną walki jest Dakar. Dlatego też nasz bohater posiada solidną, stalową ramę przestrzenną. Nadwozie wykonane jest z włókna węglowego i kevlaru, a w najnowszej konstrukcji szczególną uwagę poświęcono systemowi chłodzenia umieszczonemu na dachu, jednocześnie minimalizując zakłócenia przepływu powietrza przy dużych prędkościach.

Do napędu dalej służy 2,5-litrowa dieslowska jednostka o mocy 305 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Poprawiono jej ekonomiczność, a także wytrzymałość związaną z działaniem na dużych wysokościach. Napęd na koła przenoszony jest poprzez nową, 5-stopniową, sekwencyjną skrzynię. Auto wyposażono także w trzy dyferencjały o ograniczony uślizgu oraz trzypłytkowe, ceramiczne sprzęgło ZF.

VW Race Touareg 3 przyspiesza do 100 km/h w 6,2 s, a prędkość maksymalna wynosi 188 km/h. Opisywane auto ma kontynuować passę zwycięstw VW w słynnym Dakarze. Czy uda mu się ją podtrzymać? Przekonamy się już wkrótce.

Dyskusja

komentarzy