nowości i premiery

2 sposoby na 7 osób – Mazda CX-9 i Kia Carens

Być może boisz się podróżować w samotności i potrzebujesz w czasie jazdy czuć bliskość sześciu osób. Możliwe, że nie uważałeś za młodu i masz pół tuzina potomków. Skoro tak, to nowa Mazda i świeża Kia to propozycje dla Ciebie. Dlaczego? Bo oba auta zabierają na raz 7 osób.

Mazda CX-9 wygląda bardzo ponętnie jak na SUV-a. To dobrze. Najdłuższy rozstaw osi w klasie gwarantuje, że nie stracisz godności wciskając się na fotele w trzecim rzędzie. To też dobrze. Jedno z największych wnętrz wśród konkurentów ma tę zaletę, że jeśli autem podróżuje siedem osób, to ich bagaż może się składać z czegoś więcej niż z karty kredytowej i jednej pary stringów. To bardzo dobrze. Silnik będzie jeden – sześć cylindrów w układzie widlastym, 3,5 litra pojemności plus ćwierć tysiąca koni mechanicznych. Do tego 6-biegowa skrzynia automatyczna i stały napęd na cztery koła. Świetnie. Auto będzie dostępne tylko na rynku amerykańskim. Beznadziejnie.

Drugi 7-osobowy transporter to Kia Carens. Wizualnie nie ma nic wspólnego z poprzedniczką. To dobrze. Nadwozie długie na ponad 4,5 metra wygląda bardzo europejsko, świeżo i bezpretensjonalnie. Bardzo dobrze. W ofercie znajdzie się jeden silnik benzynowy i jeden Diesel. Też dobrze. Plus jest taki, że auto będzie dostępne w Europie i z pewnością będzie bardziej tańsze niż droższe. Świetnie.

Komentarze w tematach pt. Mazda CX-9 i Kia Carens na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy