nowości i premiery

2018 Dacia Duster – Nowa jakość

Jeśli myśleliście, że Dacia nie rozwinie skrzydeł, to byliście w błędzie. Nowy Duster pokazuje, że marka ta ma jeszcze spory potencjał i może zaoferować klientom znacznie więcej za równie dobre pieniądze.

Nowa Dacia Duster jest wyraźnym rozwinięciem dotychczasowej generacji. To całkowicie przeprojektowana konstrukcja – zdecydowanie nowocześniejsza i bardziej dopracowana. Przede wszystkim zdecydowanie odświeżono stylistykę, zachowując charakterystyczną bryłę poprzednika, lecz uzupełniając ją o elementy, dzięki którym Duster prezentuje się jak nieco droższe auto. Pas przedni jest nieco bardziej pochylony, zaś światła doposażono w efektowne LED-y. Z tyłu zaś w światłach pojawił się ciekawy “krzyż”, który może i nieco przypomina rozwiązanie z Jeepa Renegade’a, ale też zdecydowanie odróżnia Dacię od innych aut.

Największa rewolucja zaszła jednak we wnętrzu – kokpit drugiej generacji Dacii Duster to nowa jakość dla tej marki. Jest on znacznie ciekawszy stylistycznie, zaś lepsze materiały wykończeniowe ucieszą tych, którzy nie znoszą wszechobecnych twardych plastików z aktualnego modelu. System MediaNav powędrował w górę, zaś pod nim ulokowano szereg przycisków odpowiedzialnych za większość funkcji oraz ciekawy panel klimatyzacji automatycznej. Trzeba przyznać, że całość nie prezentuje się już tak “budżetowo” i nie przypomina zlepku części znalezionych w magazynie. Po raz pierwszy w Dacii będzie dostępny także system bezkluczykowy z kartą Hands-Free.

Pod maską nowego Dustera dostępne będą trzy jednostki napędowe w czterech wariantach mocy – wolnossące 1.6 SCe 115 KM (zarówno 2WD i 4WD, także z LPG), oraz 1.2 TCe 125 KM (2WD i 4WD). Oferta diesli bazować będzie na dopracowanym 1.5 dCI w wariancie 90 KM (2WD) i 110 KM (2WD i 4WD).

 

 

Sprzedaż nowego Dustera wystartuje dopiero w połowie przyszłego roku.

Podobne artykuły