nowości i premiery

Abarth 500 Esseesse – Włoska kuchnia

Małe jest piękne. Włosi dobrze o tym wiedzieli tworząc Fiata 500. Pięćsetka stała się dumą i znakiem rozpoznawczym zmotoryzowanej Italii. Każdy ją kocha i każdy jej pragnie, a Abarth 500 Esseesse udowadnia, że także małe może być szybkie.

Przepis był prosty. Fiat zaprojektował filigranowe autko urzekające wspaniałym stylem retro. Abarth dodał do tego swój panache wciskając pod maskę żywiołowy silnik. Efektem końcowym jest Abarth 500 Esseesse. Samochód idealnie łączący genialny design z włoskim temperamentem.

Niewielki, lecz istotny pakiet Esseesse zawiera podkręcony do 160 KM (230 Nm w trybie Sport) silnik 1.4 turbo, skuteczniejsze hamulce z nawiercanymi tarczami, przewiewny filtr powietrza BMC, krótsze i twardsze sprężyny oraz nowe, 17-calowe obręcze obute w opony Pirelli P Zero Nero (205/40 R17). Mały skorpion rozpędza się do 211 km/h, wcześniej pokonując setkę w 7,4 sekundy.

Esseesse perfekcyjnie odnajduje równowagę pomiędzy wyważoną stylistyką standardowego Abartha 500, a technicznym potencjałem wyczynowego Assetto Corse. Pozwól, że zobrazuję to w ten sposób. Oto Pasta alla Puttanesca, włoskie danie oparte o makaron rigatoni i sos pomidorowy z papryką chili. Proste, szybkie do przyrządzenia, smaczne i pikantne. Jeśli nagle zgłodniałeś, to wyraźny znak, że do gustu przypadnie Ci również motoryzacyjny odpowiednik tej potrawy. Smacznego.

Komentarze w temacie 2008 Abarth 500 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy