nowości i premiery

Alfa Romeo 147 Ducati Corse – Dla Mistrza

Nazwisko Casey Stoner’a może nie być znane miłośnikom czterech kółek. To zeszłoroczny Mistrz Świata w motocyklowej klasie MotoGP. Aby uczcić to zwycięstwo, team Australijczyka – Ducati – wspólnie z Alfą Romeo stworzyli samochód dla Mistrza.

23-letni Casey Stoner jest pewnego rodzaju fenomenem. Młody motocyklista debiutował wyścigach już w 2001 roku, a więc w wieku 16 lat. 5 lat później zaliczył wspólnie z Yamahą swój pierwszy start w topowej klasie motocyklowych mistrzostw świata – MotoGP. Sezon zakończył na ósmym miejscu, ucząc się nie tylko torów, maszyny, ale i zawodników. Rok później w 2007 przesiadł się na maszynę Ducati, z którą sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Świata.

Ten sukces nie mógł przejść bez echa. Włoska marka we współpracy z Alfą Romeo stworzyła limitowaną serię modelu 147 nazwaną Ducati Corse. Model ten z zewnątrz rozpoznamy przede wszystkim po aluminiowych, 18-calowych felgach lakierowanych na stalowy kolor. Tej samej barwy jest pas biegnący na boku nadwozia. Na Alfie Romeo nie zabrakło oczywiście logo Ducati. Poza tym auto można wybrać w jednym z trzech kolorów – rasowej czerwieni Giulietta Red, czerni Etna Black oraz czystej bieli Ghiaccio White.

Pod maską Alfy Romeo 147 Ducati Corse zagościł wysokoprężny Multijet o pojemności 1,9 litra i mocy 170 KM. Dzięki systemowi blokady przedniego dyferencjału Q2 auto ma sprawnie przyspieszać do 100 km/h w czasie 8 sekund i osiągnąć prędkość maksymalną rzędu 222 km/h. Dodatkowo kierowca ma do dyspozycji przycisk „Sport”, który powoduje znacznie żywsze reakcje pedału gazu.

Limitowana Alfa Romeo 147 została wyceniona w odmianie 3-drzwiowej na 17 795 funtów, a 5-drzwiowej na 17 995 funtów. Casey Stoner zapewne dostał jeden egzemplarz w prezencie. Ciekawe, co czeka Australijczyka w przyszłym roku. Co prawda po 9 wyscigach w tegorocznym MotoGP jest trzeci (za Danielem Pedrosa i Valentino Rossi), ale to dopiero półmetek sezonu. Warto wspomnieć o tym, że Stoner wygrał dwa ostatnie wyścigi w Wielkiej Brytanii i Holandii. Może na przyszły rok Alfa Romeo i Ducati zaprezentują wspólną wizję Mi.To?

Komentarze w temacie Alfa Romeo 147 Ducati Corse na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy