nowości i premiery

Alpine A110 w dwóch nowych wersjach [POLSKIE CENY]

Alpine A110 do tej pory było dostępne tylko w limitowanej wersji Premiere Edition. Teraz poznajemy ceny podstawowych linii modelowych: Pure i Legende.

Obie linie wyposażenia, znacznie różnią się charakterem. Pure – jak sama nazwa wskazuje, ma zapewnić „czystą” przyjemność z obcowania z samochodem. Znajdziemy w niej co prawda nawigację satelitarną, klimatyzację, jak i oświetlenie LED, jednak samochód ma podkreślać sportowy charakter – dlatego też we wnętrzu znajdziemy matowe włókno węglowe, opony będą naciągnięte na siedemnastocalowe felgi, a kierowca zajmie pozycje w superlekkich fotelach kubełkowych Sabelt (masa 13,1 kg), wykończonych skórą i mikrofibrą. No i oczywiście możliwość wybrania trybu jazdy: Normal, Sport albo Track. A110 Pure rozpoczynać się będzie od 234 000 zł.

Z kolei wersja Legende to typowe GT. Ma być bardziej luksusowo i wygodniej. Dostępna będzie ze skórzaną tapicerką, czarną lub brązową. Kubełkowe „Sabelty” zastąpią nieco wygodniejsze na trasie fotele z sześciokierunkową regulacją. Włókno węglowe na desce będzie lakierowane, a do systemu inforozrywkowego dojdzie komplet nagłośnienia Focal. Z zewnątrz rozpoznamy Legende po osiemnastocalowych, specjalnych felgach. A110 Legende zaproponowano do sprzedaży za 256 000 zł.

Alpine A110 dysponuje mocą 252 KM z umieszczonej centralnie jednostki 1.8 TCe, napędzającej tylne koła. Moc przenoszona jest przez siedmiobiegową skrzynię dwusprzęgłową wyprodukowaną przez Getrag. 100 km/h osiąga w 4,5 sekundy. To powoduje, że konkurencją dla francuskiego coupe jest Porsche 718 Cayman oraz Alfa romeo 4C. ten pierwszy zaczyna się od 239 470 zł, a włoskie coupe… wypadło z polskiego cennika. W Niemczech cennik rozpoczyna 63 500 Euro.

 

Dyskusja

komentarzy