nowości i premiery

Arrinera Hussarya – Testówka w Poznaniu

W Poznaniu została pokazana pierwsza, w pełni funkcjonalna, wersja testowa polskiego supersamochodu Arrinera Hussarya. Auto zobaczyć można na odbywającym się obecnie Motor Show.

Fani polskiej motoryzacji mogą teraz z bliska zobaczyć ukończoną wersję Arrinery Hussarya. Jest to pierwsze z kilku aut testowych, jakie mają powstać. Ważne jest jednak to, że samochód został już skompletowany, a przy tym pozbawiony maskowania na nadwoziu.

Pod maską wystawionego w Poznaniu auta kryje się wolnossąca jednostka V8, która współpracuje z wyczynową skrzynią biegów. Pojazd wyposażony został także w specjalnie opracowany hamulec aerodynamiczny, nad którym producent wspólnie pracował z Politechniką Warszawską. Zasada działania jest prosta – powyżej 120 km/h automatycznie zostaje wysunięty spojler, który następnie ustawiany jest przez siłowniki pod kątem maksymalnie 55 stopni – w zależności od potrzeb. Rozwiązanie to skracać ma w efekcie drogę hamowania auta i znane jest także z innych supersamochodów.

Pierwsza seria produkcyjna obejmować ma 33 egzemplarze modelu Hussarya. Wszystkie mają być dodatkowo skonfigurowane zgodnie z indywidualnymi wytycznymi klientów. Wariant najmocniejszy zgodnie z zapowiedziami będzie się rozpędzał do pierwszej „setki” w zaledwie 3,2 sekundy, a do drugiej w niecałe 9 sekund. Prędkość maksymalna polskiej konstrukcji ma natomiast wynosić 340 km/h.

Do rynkowego debiutu pozostaje jednak jeszcze sporo czasu, co podtrzymuje też sam producent. Tu jednak warto przypomnieć, że ponad 200 osób zgłosiło już chęć zakupu Arrinery Hussarya, z czego 37 pochodzi z Polski.

Dyskusja

komentarzyPodobne artykuły