nowości i premiery

Audi wprowadza do oferty model TTS Competition. Zmiany są wyjątkowo skromne

Audi rozpoczyna sprzedaż modelu TT po liftingu. Z tej okazji Niemcy zdecydowali się na wprowadzenie limitowanej wersji TTS Competition.

Nie liczcie jednak na fajerwerki i efektowne zmiany. Wersja Competition w przypadku Audi TTS to raptem kilka skromnych zmian stylistycznych. Co się zmieniło? Niemcy dorzucili tutaj większy tylny spoiler zamocowany na stałe, czerwone zaciski hamulcowe oraz 20-calowe felgi aluminiowe wykończone na czarny połysk. Ten sam kolor znajdziemy także na poszczególnych elementach nadwozia.

W środku postawiono na dwie kolorystyki – czerwoną z szarymi przeszyciami i szarą z czerwonymi przeszyciami. Na tunelu środkowym oraz w nawiewach znajdziemy także czerwone detale. Kierownica została tutaj obszyta alcantarą, zaś „na godzinie dwunastej” ulokowano czerwony marker oznaczający centralną pozycję.

Audi TTS korzysta z 306-konnej wersji jednostki 2.0 TFSI. Moc przekazywana jest na cztery koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni DSG. Sprint do setki zajmuje 4,5 sekundy w wersji Coupe i 4,8 sekundy w wersji Roadster.

Dyskusja

komentarzy