nowości i premiery

BMW M szykuje się do premiery dwóch nowych modeli. Zadebiutują w Genewie

Dwie kolejne M-ki dołączą do rodziny BMW. Szykujcie się na sporą dawkę mocy.

BMW staje do walki z Mercedesem-AMG GLC 63/63 S. Producent z Bawarii wystawi na ring modele X3 M i X4 M. Czym wyróżnią się nowe M-ki? Przede wszystkim silnikiem. Zagości w nich bowiem rzędowa szóstka, a nie V8-ka. 3-litrowa jednostka zostanie podkręcona do około 450-470 KM, co ma zapewnić sprint do setki w okolicach „niskiej czwórki” i prędkość maksymalną wynoszącą blisko 300 km/h.

Modele M będą także zupełnie inaczej zestrojone niż wersje M40i. Przede wszystkim zawieszenie będzie miało w sobie zdecydowanie więcej sportowego charakteru oraz pozwoli na więcej podczas torowej jazdy. BMW co prawda nie będzie mogło bezpośrednio rywalizować z Mercedesem w kategorii mocy, ale ma właśnie wygrywać w kwestii prowadzenia, co w SUV-ach nie jest aż tak oczywistą rzeczą.

Are you ready for high-revving adventures? Stay tuned!
BMW X3 M:
Fuel consumption combined: 10.5 l/100 km;
CO2…

Posted by BMW M on Friday, 1 February 2019

Poza tym BMW X3 M i X4 M będzie wyróżniało się także zmodyfikowaną stylistyką. Zdecydowanie agresywniejsze zderzaki, zmniejszony prześwit. Wśród zmian mechanicznych znajdziemy na pewno wydajniejszy układ hamulcowy, zmodyfikowane zawieszenie oraz poprawiony układ kierowniczy.

Dyskusja

komentarzy