nowości i premiery

BMW M8 Competition wyciągnięte spod folii – bez kamuflażu [ZDJĘCIA]

Nie jest łatwo utrzymać nowy samochód w tajemnicy. W RPA prawdopodobnie trwają przygotowania do kampanii reklamowej BMW M8. No i ktoś ściągnął z niego pokrowiec i zrobił kilka zdjęć – oto one

Co udało się wypatrzeć? Przede wszystkim przód i tył samochodu. W tym pierwszym, poza laserowymi przednimi lampami i czarną, błyszczącą atrapą, rzuca się w oczy nowy zderzak z trzeba wielkimi wlotami powietrza, dokładką na dole oraz nową „siatką” we wnętrzu wlotów. Jest zdecydowanie bardziej agresywnie niż w BMW M850i – i tak ma być.

Z tyłu również zmodyfikowano zderzak – poza agresywniejszą stylistyką znalazło się miejsce na poczwórne końcówki układu wydechowego – zamiast podwójnych, jak w słabszym modelu. Są też światła odblaskowe w miejscu, gdzie w M850i są wyloty powietrza, nowy dyfuzor oraz delikatny spoiler na tylnej klapie. Widać też duże czarne felgi o geometrycznym, „trójwymiarowym” wzorze.

Z tego co wiemy, BMW M8 Competition powinno dzielić silnik z M5 Competition. A więc pod maską znajdzie się podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,4 litra, osiągające 625 KM i 750 Nm. A może i więcej. Tego jeszcze nie ujawniono. Wiemy za to, że samochód będzie miał ośmiobiegową przekładnię automatyczną, napęd na cztery koła xDrive z trybami AWD, AWD Sport i RWD oraz zupełnie nowy przycisk na konsoli, który będzie dawał dostęp do pełnych ustawień samochodu – pracy zawieszenia, hamulców, silnika, napędu czy skrzyni biegów.

Dyskusja

komentarzy