nowości i premiery

Cadillac Escalade – Wersja premium

Niedawno na naszych łamach prezentowaliśmy Wam najnowsze wcielenia Chevroleta Tahoe/Suburban oraz ich bliźniaków: GMC Yukon/Yukon XL. Teraz przyszedł czas na premierę arystokratycznego członka rodziny. Przed Wami najnowsze wcielenie Cadillaca Escalade.

To czwarta generacja terenowego Cadillaca. Wielu oczekiwało, że auto będzie się bardziej różnić od swych plebejskich braci, a tutaj rozczarowanie. Cadillac przeprojektował przód i tyła auta tak, aby pasował do linii stylistycznej marki, dorzucił trochę więcej chromowanych wykończeń i nowy Escalade gotowy.

Wymiarowo również nie ma żadnych zmian. Auto mierzy: 5,18/2,04/1,88 m (dł./szer./wys.), a jego rozstaw osi to 2,94 m. Również tutaj możemy się zdecydować na wersję przedłużaną oznaczoną jako ESV, której długość rośnie do 5,69 m, zaś rozstaw osi do 3,30 m. Wnętrze jest typowe dla Cadillaca.

Znajdujemy w nim luksusowe wykończenia z naturalnej skóry, drewna, czy też aluminium. Kierowca ma przed sobą 12,3-calowy wyświetlacz, który zastępuje zegary. Konsola środkowa również stała się multimedialna, ponieważ teraz wieloma funkcjami sterujemy za pomocą specjalnego, 8-calowego ekranu dotykowego, który reaguje na ruch i gesty. Na pokładzie znalazło się również wiele nowoczesnych elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Do napędu auta na razie posłuży jeden silnik. To benzynowa jednostka 6.2 V8 o mocy 420 KM oraz 623 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na koła poprzez 6-stopniową skrzynię automatyczną. Oferowane będę wersje 2WD i 4WD. Zawieszenie wyposażono w system Magnetic Ride Control, a na tylnej osi pojawia się automatycznie blokowany dyferencjał. W aucie pojawia się również nowy, rozbudowany system kontroli trakcji oraz zmieniony, bardziej wytrzymały układ hamulcowy.

Cadillac Escalade oficjalnie trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Wtedy też powinniśmy poznać ceny auta. Pytanie, czy nie lepiej zdecydować się na produkt Chevroleta lub GMC, które zapewne będą sporo tańsze, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w coś ciekawego?

Dyskusja

komentarzy