nowości i premiery

Chrysler 200 – Amerykanin z prezencją

W opinii świata coraz więcej Amerykanów ma twarz żołnierzy szerzących demokrację w kilku krajach świata lub otyłych ludzi, którzy są uzależnienie od bardzo kalorycznego jedzenia. Chrysler postanowił pokazać nam inne, bardziej eleganckie oblicze USA. A czyni to poprzez najnowszy model 200.

Zapowiedź Chryslera 200 mogliście niedawno przeczytać na naszych łamach. Wtedy producent pochwalił się kilkoma detalami modelu, nie ujawniając jednak zbyt wiele. Teraz wiemy już jak wygląda gotowy do produkcji pojazd i możemy w pełni wam go opisać. Nasz bohater to tak naprawdę Sebring poddany gruntownemu faceliftingowi.

Chrysler przeprojektował przód i tył auta nadając mu bardziej elegancki, spokojny charakter. Dystynkcję „dwusetki” ma podkreślać m.in. chrom, który odnajdziemy na grillu, listwie bagażnika, lusterkach, a także alufelgach. Oczywiście nie zapomniano o tak modnych diodach LED, które odnajdziemy w tylnych światłach.

Zdjęć wnętrz na razie nie znamy, ale parę szczegółów dotyczących tej części samochodu poznaliśmy. Przede wszystkim Chrysler zmienił wygląd panelu instrumentów, a także zamontował nowe fotele, które mają być teraz wygodniejsze. Poszerzono wzory tapicerek oraz wprowadzono nowe, bardziej szlachetne materiały wykończeniowe.

Jeśli chodzi o napęd to na początku oferowane będą dwa, benzynowe silniki. Pierwszy, 2,4-litrowy dostępny będzie z 4- lub 6-stopniową skrzynią automatyczną. Drugi motor, 3,6-litrowy zestawiany będzie tylko z 6-biegowym automatem. Amerykanie zapowiadają także lepsze wyciszenie wnętrza oraz zawieszenie o zmienionych nastawach, które ma dać większą przyjemność z jazdy.

Chrysler 200 w sprzedaży pojawi się jeszcze w tym roku. Na razie nie ujawniono ceny auta, ani tego, czy są szanse na sprzedaż tego modelu w Europie.