nowości i premiery

Fiat 500L Living – Dla rodziny

Kiedy powiększa się rodzina, przychodzi czas na trudne decyzje związane z zakupem auta. Musi on spełniać wiele wyśrubowanych kryteriów, a jeśli posiadamy liczną rodzinę, musi być pojemny i dobrze, jeśli byłby w miarę poręczny. Nie ma takiej opcji? Fiat z nowym modelem 500L Living chce nam udowodnić, że da się.

Kiedy debiutował Fiat 500L było już wiadomo, że ten minivan wzbogaci się o wersję przedłużaną. Dzisiaj model ten debiutuje w pełnej krasie, a nazywa się Living. Włosi opisują swoje dzieło jako średniej wielkości, kompaktowy pojazd miejski, oferujący wszechstronność kombi segmentu C oraz przestrzeń MPV. A wszystko po to, by rodzina była jak najbardziej zadowolona.

Włosi słyną ze swojego wysmakowanego designu i eleganckich linii. Niestety, w 500L Living forma musiała ustąpić miejsca treści. Stąd średnio udane 500L w tej odmianie wygląda jeszcze gorzej. Masywna sylwetka wydaje się jeszcze większa, a projektantom zabrakło pomysłu na zakończenie opadającego ku tyłowi dachu. Pół biedy, kiedy auto prezentowane jest w bogatej specyfikacji jak na zdjęciach. Ale gdy dostaniemy wersję podstawową, będzie wielkie rozczarowanie.

Living może się pochwalić wymiarami: 4,35/1,78/1,67 m (dł./szer./wys.), co oznacza, że jest o 21 cm dłuższy i o 2 cm wyższy od 500L. Fiat chwali się również, że pojemność bagażnika wynosi rekordowe 638 l. Wnętrze jest takie samo jak w 500L, a największa różnica kryje się w bagażniku, który został wyposażony w dodatkowe fotele, dzięki czemu na pokładzie zmieści się 7 osób. Ale bagaż już nie.

Za napęd odpowiedzialne będą cztery silniki. Benzynowe motory reprezentowane są przez jednostki 1.4 16v (95 KM) oraz 0.9 TwinAir Turbo (105 KM). Oczywiście do wyboru mamy również dwa diesle: 1.3 MultiJet II (85 KM) i 1.6 MultiJet II (105 KM). Fiat 500L Living już w lipcu ma trafić do salonów sprzedaży we Włoszech. Jak na razie nie wiadomo jak będą się kształtować jego ceny.

Dyskusja

komentarzy