Genewa 2008

Fiat Fiorino – Osobowa odmiana Qubo

Fiat w Genewie pokaże kolejną odmianę dostawczego Fiorino. Będzie to wersja 5-osobowa, który może być alternatywą dla minivanów. Czy młode rodziny skuszą się na Fiorino głównie zależeć będzie od jego ceny.

Z zewnątrz Fiorino od wersji dostawczej odróżniają malowane w kolorze nadwozia zderzaki oraz małe okienko w ostatnim słupku nadwozia. Asymetrycznie dzielone drzwi (dostępne na życzenie) zastąpiła odchylana do góry klapa. We wnętrzu wygospodarowano miejsce dla 5 osób. Tylne fotele mogą być dzielone w stosunku 60:40, w całości złożone lub wyjęte z auta. Bagażnik mieści 330 litrów przy rozłożonych wszystkich fotelach. Wyposażenie można wzbogacić m.in. o klimatyzację oraz 16-calowe alufelgi.

Pod maską dwa znane już silniki. Pierwszy to diesel mający 1,3 litra pojemności, 75 KM i 190 Nm. Drugi to 1,4-litrowy, benzynowy motor o mocy 73 KM i momencie obrotowym wynoszącym 118 Nm.

Fiorino w wersji osobowej to ciekawa alternatywa dla minivanów. Problemem może być mały bagażnik. Ale i tak najważniejsza będzie cena. Jeśli zostanie skalkulowana na rozsądnym poziomie auto powinno zyskać wielu klientów.

Komentarze w temacie 2008 Fiat Fiorino, Citroen Nemo i Peugeot Bipper na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy