nowości i premiery

Fiat Punto Jet Black – Czerń rządzi

Fiat Punto ma swoje lata i co tu dużo ukrywać starzeje się. Ale jak na razie następcy nie widać, więc z tym co ma musi sobie radzić z nowocześniejszymi konkurentami. W Anglii debiutuje właśnie limitowana edycja modelu pod nazwą: Jet Black. Jak można się domyśleć: czerń rządzi.

Czerń już dawno przestała być kolorem żałoby, a dzisiejsza technika związana z produkcją lakierów i folii pozwala wydobyć z tego koloru wiele ciekawych odcieni. I właśnie na tę drogę zdecydował się Fiat prezentując najnowszą, limitowaną odmianę Punto pod nazwą Jet Black. Auto pokryto czarnym, metalicznym lakierem, z którym kontrastują ciemniejsze pasy biegnące przez całą długość nadwozia i po jego bokach.

Wygląd zewnętrzny uzupełniają 17-calowe alufelgi, przyciemniane tylne szyby oraz malowany pod kolor nadwozia słupek B. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się wyjątkowo dobrze i na pewno przyciągnie uwagę nie jednego przechodnia na ulicy. We wnętrzu auto kusi bogatym wyposażeniem, które powinno zadowolić każdego nabywcę.

Auto otrzymuje w serii m.in. pokryte skórą koło kierownicy i gałkę skrzyni biegów, automatyczną klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby z przodu, 5 poduszek powietrznych, tylne czujniki parkowania, tempomat, a także sterowany głosem zestaw multimedialny Blue&Me.

Od strony technicznej zyskujemy sportowe zawieszenie, a za napęd odpowiedzialny jest motor 1.4 o mocy 77 KM. Cenę auta ustalono na poziomie 12 tys. funtów, a na rynek trafi 300 egzemplarzy pojazdu.

Dyskusja

komentarzy