nowości i premiery

Ford F-150 Tremor – Pickup do zadań specjalnych

Oto pickup do zadań specjalnych. Świetnie sprawdzi się jako auto użytkowe, ale gdy najdzie nas ochota, bez problemu spełni rolę pojazdu sportowego. Ford prezentuje model F-150 w wersji Tremor, która gwarantuje osiągi V8 i spalanie V6. Tylko kogo obchodzi spalanie?

No dobra, są tacy, którzy biorą sobie bardzo do serca ten parametr. Ale chyba nie dla nich powstał Tremor. Choć, z drugiej strony, może on być rozwiązaniem dla tych, którzy pragną mocnego pickupa, ale nie chcą zostawiać fortuny na stacji benzynowej. Poznajmy więc najnowszego członka rodziny F-150.

Tremor oferowany będzie tylko z najkrótszym rozstawem osi w dwudrzwiowym nadwoziu. Dzięki temu pojazd wygląda naprawdę dobrze, jest zwarty i po prostu męski. Opisywana odmiana zyskuje dodatkowo nowe światła przednie, 20-calowe, aluminiowe obręcze o specjalnym wzorze, a także zestaw naklejek nadwozia. Niby niewiele, a jednak całość prezentuje się bardzo dobrze i przyciąga uwagę.

We wnętrzu zasiądziemy w kubełkowych, sportowych fotelach, które pokryto tapicerką wykonaną z połączenia skóry i alcantary. Do tego dochodzą wykończenia ze szczotkowanego metalu i czerwone kontrastowe szwy. Wyposażenie seryjne wzbogaca się również o zestaw multimedialny MyFord Touch.

F-150 Tremor to pierwszy pickup marki, który wyposażony jest w jednostkę z serii EcoBoost. To 3,5-litrowy motor V6 dysponujący tutaj mocą 370 KM i 568 Nm momentu obrotowego. Napęd standardowo przekazywany jest na tył poprzez 6-stopniową skrzynię automatyczną. Również w serii montowana jest elektroniczna blokada tylnego dyferencjału. W opcji dostępny jest napęd na wszystkie koła.

Ford F-150 Tremor oficjalnie trafi do salonów sprzedaży marki jesienią tego roku. Jak na razie nie ujawniono ceny auta, ale wielu nie będzie na nią czekać. W końcu taki pickup to kusząca oferta. Szkoda, że takie trafiają się tylko za oceanem.

Dyskusja

komentarzy