Genewa 2010

Ford Focus Wagon – Pojemna wersja

Ford w Genewie przedstawił po raz pierwszy w Europie najnowszego Focusa. Dotychczas w Detroit poznaliśmy hatchbacka i sedana. Teraz w Szwajcarii ujrzeliśmy odmianę kombi, a Ford planuje, że 1/3 sprzedaży nowego modelu będzie właśnie ta wersja.

Jak na razie koncern jest bardzo oszczędny w ujawnianiu informacji na temat nowego Focusa. Na dzień dzisiejszy znamy tylko zdjęcia i zapowiedzi pewnych rozwiązań technicznych. Żadnych konkretów póki co nie usłyszeliśmy. W Szwajcarii koncern pokaże zwiedzającym hatchbacka i najnowszą odmianę nadwoziową, czyli kombi.

Focus Wagon przypomina bardzo swego większego brata, Mondeo kombi. Przedni pas i boczna linia znane są z wcześniejszych wersji, a zgrabny tył wyróżniają dużych rozmiarów światła. Jak na razie nie wiemy nic na temat pojemności bagażnika ani też wymiarów tej wersji.

Kombi to piąta odmiana nadwoziowa nowego Focusa. Wcześniej poznaliśmy modele: C-MAX i Grand C-MAX, 5-drzwiowego hatchbacka oraz sedana. Ten ostatni według zapowiedzi koncernu ma być oferowany także w Europie. Rodzinę ma uzupełnić SUV, a w Genewie koncern oficjalnie potwierdził, że na bazie nowego Focusa powstanie także specjalna, globalna wersja usportowiona. Nowy samochód będzie napędzany 4-cylindrową jednostką benzynową. W sumie na płycie podłogowej kompaktowego auta ma powstać 10 modeli.

Premiera nowego Focusa i Focusa Wagon ma miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy Wam mogli przekazać więcej informacji na temat tego modelu.

Dyskusja

komentarzy