nowości i premiery

Frankfurt 2005: Opel Astra TwinTop

Kolejną odmianą Astry jest coupe-cabrio TwinTop. To drugie tego typu auto w ofercie producenta. W przeciwieństwie do Tigry, kompaktowy TwinTop zabierze czterech pasażerów i sporo bagażu. Nowa Astra do klientów trafi dopiero latem przyszłego roku.

Astra TwinTop ma prawie 4,5 metra długości, co oznacza godziwe warunki podróżowania nie tylko dla tych z pierwszego rzędu, ale także dla pasażerów tylnych foteli. Efektywne wykorzystanie przestrzeni zapewni też nowatorski dach. Składa się on aż z trzech ruchomych części, które po wykonaniu akrobatycznych ruchów chowają się do bagażnika (pojemność od 200 do 440 litrów). Ze względu na ilość części transformacja z coupe w cabrio i na odwrót trwa prawie 30 sekund. Konkurencja nieznacznie przekracza 20 sekund.

Plus jest jednak taki, że dzięki rozczłonkowaniu dachu designerom udało się zaprojektować zgrabny i proporcjonalny samochód. O tym, że nie jest to takie łatwe, przekonuje choćby Megane CC.

W ofercie znajdą się silniki benzynowe (od 105 do 200 KM), jeden Diesel (150 KM), bi-xenonowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów oraz inteligentne, skomputeryzowane zawieszenie IDS Plus z opcją permanentnej kontroli twardości amortyzatorów CDC.

Komentarze nt. Astry TwinTop na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy