nowości i premiery

Honda Accord USA – Zwyczajna

Honda pokazała właśnie zdjęcia najnowszej generacji amerykańskiej odmiany Accorda. Japończycy pragną, by model ten był pojazdem z wyrafinowanym i porywającym designem. Problem polega na tym, że z tego wszystkiego wyszedł bardzo przeciętny samochód.

Honda Accord nigdy nie szokowała stylistyką, szczególnie w amerykańskiej odmianie. Ale w dzisiejszych czasach, gdzie większość producentów pragnie wyróżnić swój pojazd w jakikolwiek sposób, producent nie może pozostać bierny. Dlatego też nowy Accord ma być bardziej wyrazisty i wyrafinowany.

No cóż od słów do czynów zazwyczaj daleka droga. Tak też jest i w tym przypadku. Nowy Accord mocno nawiązuje do poprzednika, ale mocne, kanciaste rysy zostały złagodzone przez zaokrąglenia, obłości i krawędzie. Auto wygląda trochę tak, jakby zapomniało o diecie i pozwoliło sobie na zyskanie paru kilogramów.

Szczególnie widać to w odmianie sedan. Coupe pozostało bardziej charakterne choć i tutaj widać, że straciło trochę ze swej agresywności. Jak na razie producent nie ujawnia zdjęć wnętrza, ale zapowiada, że nowy model będzie przestronniejszy od poprzednika i lepiej wykonany.

Do napędu pojazdu posłużą na początek trzy jednostki napędowe. Najmniejsza to 2,4-litrowy motor benzynowy o mocy 184 KM i 240 Nm momentu obrotowego. Drugi to 3,5-litrowe V6, które oddaje w ręce kierowcy 314 KM i 359 Nm. Z silnikami współpracować będzie 6-stopniowa skrzynia manualna, bądź też automatyczna, a w słabszym silniku CVT.

Ekologicznie nastawieni klienci będą mogli zakupić wersję hybrydową. Tutaj 2-litrowa jednostka benzynowa wspomagana będzie silnikiem elektrycznym o mocy 163 KM. Korzystając z prądu przejedziemy od 16 do 24 km z prędkością maksymalną 100 km/h. Pełne naładowanie baterii ma zając mniej niż 1,5 godziny przy wykorzystaniu gniazdka 240V.

Nowa Honda Accord zadebiutuje w salonach sprzedaży w USA jeszcze w tym roku. Jak na razie Japończycy nie pochwalili się cenami auta. Ciekawe jak zmieni się europejska generacja Accorda, która już niedługo powinna doczekać się następcy.