nowości i premiery

Honda CR-V FL – Z nowym dieslem i automatem

Popularny w naszym kraju SUV Hondy doczekał się faceliftingu. Poza kosmetycznymi zmianami na zewnątrz, które zauważą tylko wtajemniczeni, auto zyskało nowego, 2,2-litrowego diesla, który będzie odtąd dostępny także z automatem. CR-V FL trafi do salonów w styczniu przyszłego roku.

Nadwozie zostało delikatnie odświeżone za sprawą nowego przedniego i tylnego zderzaka oraz zmodyfikowanego grilla. Ponadto poliftingowe auto wyróżnia się nowym wzorem 17- i 18-calowych felg aluminiowych. Wnętrze z kolei ma być teraz bardziej eleganckie, dzięki lepszym materiałom, użytym do jego wykończenia. Ponadto zmianie uległ panel radia na konsoli centralnej, a cała kabina została lepiej wyciszona. Pojazd ma posiadać także bogatsze wyposażenie seryjne oraz nowe kolory nadwozia.

Ważniejszą zmianą w ofercie CR-V jest natomiast nowa wysokoprężna jednostka napędowa 2.2 I-DTEC, która zadebiutowała w najnowszej generacji Hondy Accord, w 2008 r. Turbodiesel wytwarza 150 KM (10 KM więcej niż dotychczas) mocy oraz 350 Nm (10 Nm więcej) maksymalnego momentu obrotowego i może współpracować zarówno z 6-biegową skrzynią manualną, jak i 5-biegowym automatem. Motor spełnia normę emisji spalin Euro 5.

Pełna specyfikacja oraz ceny Hondy CR-V FL zostaną podane w późniejszym terminie. Auto nadal będzie produkowane w brytyjskim zakładzie marki w Swindon.

Dyskusja

komentarzy