Frankfurt 2011

Honda Insight facelifting – Być bardziej eko

Honda ujawniła właśnie pierwsze informacje i zdjęcie hybrydowego Insighta po faceliftingu. Japończycy postanowili dopracować swoją konstrukcję i uczynić ją jeszcze bardziej przyjazną środowisku. Dzięki temu auto ma emitować do atmosfery tylko 96 g/km CO2.

Honda Insight to bezpośredni rywal Toyoty Prius. I choć pojazd ma sporo zalet, m.in. zdecydowanie niższą cenę, nie może jak na razie zdobyć takiej popularności jak wspomniany konkurent. Japończycy jednak nie poddają się i fundują autu pierwszy facelifting, który ma jeszcze bardziej podkreślić jego proekologiczne walory.

Jak zwykle zaczynamy poznawanie nowego modelu od nadwozia. W wypadku Insighta producent zdecydował się na montaż nowej atrapy, a także na przeprojektowanie tyłu. W tej części nadwozia zmniejszono spojler i wielkość silniczka wycieraczki, a także przeprojektowano ozdoby klapy bagażnika. Dzięki temu kierowca ma mieć teraz lepszy widok do tyłu.

Japończycy poprawili również napęd auta i układ jezdny, dzięki czemu poprawiła się stabilność i komfort jazdy. Ekologiczny charakter samochodu podkreśla hybrydowy napęd, który ma teraz zużywać jeszcze mnie paliwa, a to za sprawą ulepszonej aerodynamiki i zwiększenia wydajności układu napędowego. Zmniejszono również tarcie silnika, poprawiono skrzynię CVT i układ klimatyzacji.

Honda Insight po faceliftingu oficjalnie zostanie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Na więcej informacji o prezentowanym aucie musimy poczekać do dnia premiery. Jak na razie nie wiadomo, kiedy odświeżony Insight trafi do salonów sprzedaży, ani jaka będzie jego cena.

Dyskusja

komentarzy